• |
ide | kryesore

Rama shkëmben dhurata me gjeneralin amerikan: Do ia jap djalit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare.


Gjatë shëtitjes në anije, Rama i dhuroi një suvenir dhe një karikaturë të Poseidonit, gjeneralit amerikan, ndërsa ky i fundit i dha Ramës një medaljon. Kryeministri Rama tha se këtë dhuratë do ja japë djalit të tij, Zahos.


Rama: Do ja jap djalit. Ai ka një vend të veçantë ku i fut këto.”

Yur Kim: A ka ai të tjera si këto?

Rama: Ai ka dhe një vend ku fsheh këto .

“Nisja e stërvitjes “Defender Europe 21”. Në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare me gjeneralin amerikan T.D.Wolters, Komandanti Suprem i Aleancës së Atlantikut të Veriut, e me miq të tjerë”, shkruan Rama në video e postuar prej tij në rrjetet sociale.

18 Comments

 1. NATO ESHTE NAAAAAAAAAATE
  APO JO O BUBURRECAT MAVI.
  KESHTU BEHEJ TUBIMI PARA MINISTRISE MBROJTJES KUR PO ANETARESOHESHIN NE NATO

 2. Sa budallenj keta amerikanet. Si nuk e din ata qe ky eshte diktator. Po te pakten te marin info nga pd, qe i ngeli goja regjimi regjimi regjimi regjimi.
  Po me siguri rama e ka bler dhe ameriken.
  Ku eshte kryeministri i ardhshem? Ai duhet te flas, e te thot nga ato gjerat e zgjuara, qe vetem ai di.

 3. Nikolas Maduro……STATUSQUO!!!
  Hugo Chaves allias Edvin Edi Paulin Mashtruesi!
  Heu bre …..Po SHBA-te!!!!!????

 4. USA e di shum mire se anti NATO dhe anti USA. O gerdalle matuf, o servil i kujtedo mjafton te flasi mir per ty ne rangje botrore dhe per popullin ne gop te semes, ik rrac kurvi tutje kurve semafori.

 5. Po si nuk e kuptoni, qe as Amerikes e as Bashkimit europian nuk i behet vone per demokracine ne Shqiperi.

  Shqiptaret ose duhet te marrin fatet e tyre ne dore ose te nenshtrohen dhe te kenaqen me buke e cirk.

  Mendoj se ky vend s´ka shprese po qe se pret qe opozita t´u prije ndryshimeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu