• |
ide | kryesore

Sot seanca e parë plenare pas 25 prillit, çështja kryesore në Kuvend kërkesa e PS për shkarkimin e Metës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kuvendi do të mblidhet ditën e sotme në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit.


Seanca pritet të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Kujtojmë se mandati i deputetëve aktualë në Kuvendit të Shqipërisë, përfundon në muajin shtator, kohë në të cilën pritet që të bëhet edhe betimi i ligjvënësve të rinj.


Në seancë do të shqyrtohen disa projekt-ligje të kthyera nga Presidenti Ilir Meta, si dhe njoftohet kërkesa e PS për ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Kreut të Shtetit, pasi sipas socialistëve, ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës para, gjatë dhe pas fushatës zgjedhore të 25 prillit.


1 Comment

  1. Po si mblidhet kuvendi pa u certifikuar!!Pa u konsideruar ankesat dhe denoncimet për vjedhje!!!Apo diktaturë hesapi!!E ku pysin ata për kushtetutë!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.