• |
ide | kryesore

The Weeknd sërish akuza për çmimet Grammy

-Instant, Paparazzi, Slider

The Weeknd doli publikisht kundër eventit më të madh të muzikës, Grammy Awards, disa muaj më parë. Artisti i njohur e cilësoi Grammy si të korruptuar dhe kërkoi llogari për mënyrën se si vendoset për nominimet dhe ndarjen e çmimeve.


“Grammys vazhdon të jetë i korruptuar. Ju më detyroheni mua, fansave të mi dhe industrisë, transparencë“,shkroi The Weeknd në një postim.


Për shkak të këtyre deklaratave të fuqishme, Grammy Awards, ka ndryshuar rregullat së fundmi. Organizatorët kanë njoftuar se mënyra se di do të zgjidhen finalistët dhe fituesit nuk do të jenë më anonime dhe të fshehta. Në vazhdim, çdo gjë do bëhet hapur që të shmangen keqkuptimet mes artistëve dhe drejtuesve të eventit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu