• |
ide | kryesore

Vendimi për Teatrin Kombëtar, Gjykata Kushtetuese cakton datën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën për të shqyrtuar çështjen e Teatri Kombëtar. Sipas njoftimit seanca do të mbahet më 3 qershor. Qeveria e shembi godinën një vit më parë teksa vendi ishte ende nën regjimin e masava antiCovid. Shembja ishte në kundërshtim me të gjitha ligjet e vendit, si dhe injoroi protestën qytetare prej më shumë se dy vitesh, që kërkonte ruajtjen e objektit me status “monument kulture”.2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu