• |
ide | kryesore

Festa e Inter në Appiano, përfshin edhe Zhang: dush me shampanjë e Conte i hedhur në ajër

-Instant, Sport

Është edhe një 5 maj i lumtur për Inter dhe është ai i vitit 2021. Tre ditë pas titullit kampion e pushimit të lejuar nga Conte për ekipin e tij, zikaltrit më në fund kanë mundur të festojnë të gjithë së bashku në Appiano Gentile. Lojtarët, stafi teknik, të gjithë drejtuesit dhe presidenti Steven Zhang u mblodhën për të festuar një moment historik të shumëpritur: koret, dushet me shampanjë dhe Conte i ‘fluturuar’ në ajër ishin pikat kryesore të festës.Interi kishte vendosur të mos e mblidhte të gjithë grupin e ekipit të dielën për të ndjekur së bashku ndeshjen e Atalantës, ajo që çoi në sigurinë aritmetike të titullit. Të gjithë zikaltrit, kështu, festuan veçmas dhe ndonjë, si Lukaku, madje donte të bashkohej me tifozët duke bërë një xhiro nëpër rrugët e qytetit.

Sot, të gjithë me bluzën festive për një festë që, duke njohur Conte, do të jenë arkivohet që nesër. Duhet përgatitur finalja e sezonit në mënyrën më të mirë të mundshme dhe nuk do të lejohen shpërqendrime, edhe me trengjyrëshin e qepur në gjoks. Presidenti i zikaltërve, Steve Zhang, nga ana tjetër, dëshiron të vazhdojë të shijojë gëzimin edhe pak: “Tani le të festojmë, le të shijojmë këtë muaj dhe forca Inter”, përfundoi fjalimin e tij për ekipin. Numri një i Interit, në Appiano së bashku me zv/presidentin Javier Zanetti, Beppe Marotta dhe Alessandro Antonello dhe drejtorin sportiv Piero Ausilio, më pas festuan së bashku me ekipin me korin e famshëm “kampionë, kampionë”, duke hapur një shishe dhe duke lagur lojtarët siç bëri edhe Antonio Conte dhe kapiteni Samir Handanovic.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu