• |
ide | kryesore

Kurti vendos objektivin kundër Covid-19: Vaksinimi nuk ndalet derisa të arrijmë 60% të popullsisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka caktuar objektivin e parë të vaksinimit duke deklaruar se kërkon vaksinimin e 60% të popullsisë. Kjo ka qenë deklarata e kreut të qeverisë kosovare para komisionerit europian Oliver Varhelyi. Kurti premtoi se vaksinimi nuk ndalet deri në arritje të objektivit, ndërsa sot rifilloi vaksinimi në Kosovë


Nga ana tjetër BE sjell për herë të parë në Kosovë vaksina Pfizer. Gjatë konferencës së përbashkët, Varhelyi premtoi se po bëhen përpjekje për doza të tjera në të ardhmen.


1 Comment

  1. Pse po ti kishe vaksinat te gatshme , do ta ndaloje vaksinimin kur ai te arrinte 60% te poputllates ?
    Ka filluar dhe ky te flasi pa llogjike. Si lulushi.
    Po ti nuk e ke lluksin te planifikosh sa do vaksinosh. Ti varesh nga ajo sasi vaksinash qe te vjen.
    Nese te vijne vaksina per te gjithe shqiptaret , do vaksinosh te gjith shqiptaret. Nese jo do vaksinosh aq sa do te vijne.

    Po shkojne per lesh keta politikanet tane. Flasin gjera pa kuptim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu