• |
ide | kryesore

Maqedonia e Veriut vendos orë policore 23:00-05:00

-Instant, Arkiva, Lajme

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka marrë masë të re për orë policore nga 23:00 deri në 05:00. Në fakt, infektimet janë në rënie në vendin fqinj, por shqetësues mbetet numri i viktimave.


Po ashtu u vendos që objektet gastronomike, kryesisht restorantet të punojnë deri në 22:30, me një kusht, vetëm në ambientet e jashtme dhe jo të brendshme.


Nga sot hynë në fuqi këto masa, ndërkohë kujtojmë se majin e viti të kaluar Maqedonia e Veriut ishte në gjendje të jashtëzakonshme prej pandemisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu