• |
ide | kryesore

Pasi zbuloi se do të publikojë një libër, ndjekësit akuzojnë Meghan Markle për kopjim

-Instant, Paparazzi, Slider

Meghan Markle zbuloi  së fundmi se ka shkruar një flibër për fëmijë.


Libri mban titullin “The Bench” dhe Meghan tregoi se libri u frymëzua nga një poemë që kishte shkruar për Princ Harry-n në ditën e Baballarëve.Libri do të publikohet  në datën 8 Qershor dhe do të ilustrohet nga artisti Christian Robinson.Mirëpo pas këtij lajmit ndjekësit kanë nisur ta akuzojnë Markle për kopjimin e shkrimtares Corrinne Averiss.Ata kanë kanë vënë në dukje ngjashmëritë mes historisë së një libri për fëmijë nga Corrinne Averiss, The Boy and The Bench, i cili u botua në 2018. Të dy librat paraqesin ilustrime të ngjashme me ngjyra dhe një histori të përqendruar rreth lidhjes speciale midis babait dhe djalit.“Pothuajse identik me librin e Corrinne Averiss, madje edhe kopertina.” Sidoqoftë, Corrinne lidhur me librin e saj është shprehur: “Duke lexuar përshkrimin dhe fragmentit të botuar të librit të ri të Dukeshës, kjo nuk është e njëjta histori apo e njëjta temë si “The Boy On the Bench”, ka shkruar një përdorues i “Twitter-it”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu