• |
ide | kryesore

Agron Duka thirrje Bashës: Prano humbjen, bëj zgjedhje të lira në PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ndërsa pranoi se opozita ka bërë disa gabime, Agron Duka kreu i partisë Agrare tha në Top Talk se pas humbjes së opozitës , Basha duhet t’i hapë rrugë demokratëve për zgjedhje të lira në parti. Ai tha se zgjedhjet në PD duhen ribërë në mënyrë që të vazhdohet para.


“Opozita duhet të shikojë gabimet, ose ardhmja është e errët, mos të humbasë kohë kot deri në shtator. Basha duhet patjetër të ribëjë zgjedhjet të lira në PD, jo siç u bënë më para, zgjedhje reale, të bashkohen demokratët, që nga i vjetri deri më i riu. Të zgjedhin lidershipin e ri të PD që mund të jetë dhe Basha prapë, nëse e rifiton besimin , se kështu me artifica thjesht i shton jetën mazhorancës”, tha Duka.18 Comments

 1. Ore gomar. Si pranohet humbja pa qene e ligjeshme.
  Ore druvar tradhetar. I vetmi gabim i Bashes eshte qe punon me si puna jote.

  1. Kushe e cakton nese humbja eshte ligjshme apo jo ?
   Ti ? Basha ? Humbesit ?
   ( nuk kam pare ndonje humbje te ligjshme apo te paligjshme , Humbja pronohet ose nuk pranohet. )

 2. Matrapazi Duka qe gjithcka e sheh si biznes se cfare dhe ku fiton para dhe influence ai. Me cfare te drejte gjykon Bashen nderkohe qe vete edhe pse pranon se ka humbur dhe se ka gabuar nuk jep doreheqje nga partia e tij pacavure dhe e blere. Cfare morali predikon ky bufon.

 3. Klani i Vjeter i Zemunit,rikthehet !!!
  Tani qe te bene nje dhurate ne parlament,mbete te rregullosh partine demokratike ti ?!?!
  Ky qe ben zgjedhje ne Parti ?!?!?Hahahahahah,Sa vota personale more legen ?Sa bleu kunati yt ?Po normale qe do sulmosh bashen se ke me afer mafien e inceneratoreve dhe jo vetem ???!!!!
  Me burra si ti,e ai qe te ka intervistuar ty shqiperia edhe 500 vjet rri ne pushtimin Otoman !Fare muti….!Sherbetore te rregjimit qe vjedh vota per te marre pushtetin dhe merr pushtetin per te berw plaçke,vjedh e punon kunder interesit kombetar e ti thua fajin e ka Basha qe nuk mundi bandat shtetrore,buxhetin e shtetit ne dispozicion dhe bandat e rruges dhe lukunine e hajduteve te administrates shtet qe leshuan mbi popullin si Turqit mbi kalane e Krujes ?!
  Nje rol te mire luajtet edhe ju tradhetare te ndyre,hamza qe kurre mos gezofshi ne familjet tuaja,kurre mos perparofshi djaj e bije bushtrash !Pa harruar te huajt e korruptuar deri ne gryke e te piste pafund,qe eksperimwntojne si kavije mbi shqiperine dhe popullin e saj,faktikisht akoma pjese e madhe,dele !
  Po hajdutet more pleh kane ndonje faj ?!Turp te te vije legen ?!

 4. ku jan te gjith karat Berishiste ti versulet… opa kara cohuni e bjerini, komunista mos lini person qe mendon ndryshe pa i rene.

 5. Kur jep mend edhe ky qe mbijeton si shushunjat ne kurriz te PD_se. Cdo kush tjeter te ishte ne krye te opozites nuk do ia kishte dale sepse gabuan ne dorezimin e mandateve dhe gabimi me i rende eshte mos marrja pjese ne reformen territoriale dhe ne zgjedhjet e fundit vendore. Opozita te hyje ne sistem te prese zgjedhjet vendore dhe vetem atehere mund te kete shanse per te ardhur ne pushtet pasi te kete marre bashki te mjaftueshme per ti siguruar fitoren. Kjo ska te beje me liderin por me superstrukturen vendore e cila eshte thelbesore dhe percakton fitoren ose humbjen. Kaq e thjeshte eshte. Askush nuk fiton duke qene jashte sistemit.

 6. Ja dhe krisma nuk kishte!!,zgjidhet deputet nga lista e PD,deklaron se ka lume votash dhe mezi merr 5 mije vota dhe tani bene te zgjuarin .keto zgjedhje provuan se sa ju vlen lekura o Gono,tregun se ju jeni si miza qe rrini ne byth te kalit dhe i duket se terheq karrocen. Leksione mbaj partickes tate o gon pula.

 7. Po parti veterinare kemi ne se agraren e ka Goni kokebetoni apo ky i mbulon te dyja. Basha apo dhe ai qe eshte pas Bashes ka fajin me te madh qe perzihet me keta tipa jo se Lulzimja eshte burre me i mire por them PD. Shume here me teper vota do merrte opozita pa keto letyra

 8. Paska pjerdh ose bën kollonën e 5!!!Godet me një thikë me 2 presa.Një presë Rama dhe tjetra pleqtë e Krujës në Pd.Tamam plehrë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *