• |
ide | kryesore

Shmangu tragjedinë në sheshin “Skënderbej”, Veliaj i jep të riut titullin “Mirënjohja e Qytetit”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Klodian Elqeni, i riu që neutralizoi një 32-vjeçar që hyri me makinë mes përmes sheshit “Skënderbej” duke rrezikuar jetën e qytetarëve më 25 prill, u nderua sot me titullin “Mirënjohja e Qytetit”.


I riu është nderuar sot nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Duke i shprehur mirënjohjen e thellë për gjestin e tij prej një heroi modern, duke shpëtuar disa dhjetëra qytetarë mes të cilëve edhe mjaft fëmijë që ndodheshin në shesh, Veliaj tha se të tillë heronj na bëjnë krenarë dhe meritojnë vlerësim prej të gjithëve ne.


2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu