• |
ide | kryesore

Pas vendimit të Strasburgut, SPAK heq sekuestron për serverat dhe kompjuterat e ‘Lapsi.al’

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas ndërhyrjes së Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut në Strasburg, Gjykata e Posaçme e Apelit ka shfuqizuar vendimin e Shkallës së Parë lidhur me sekuestron ndaj serverit, kompjuterave dhe telefonave të gazetarëve të portalit “Lapsi.al”.


Ishte Strasburgu që urdhëroi shfuqizim të vendimit.


Pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut, drejtuesit e Lapsi.al Andi Bushati dhe Armand Shkullaku apeluan vendimin.

Lexo më tej: Nesër gjyqi/ SPAK kundër Lapsi.al për “patronazhistët” 

11 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA,KOL SALLAKU SKYPE FRUSTRUAR SURRAT SHEMTUAR CUPI ,CARLO BOLJA BOLINO DHE BATON HAXHIU SONTE I KENI NE QSUT SE DO TE PIJN FOTOKSINE DHE DO TE TENTOJN TE MBYSIN VETEN KUR TW DEGJOJN KETW LAJME

  1. Ore idiot, te sygjeroj qe Gregun mos ta permendesh me, pak ka vujt nga babai idiot qe ka, tani ka taksirat in ta pergojojne budallenjt si puna jote.
   Gregu ste ka asnje borxh, shef punen e vet, cte duhet qe e permend.

 2. Nje tjeter turp I SPAKU dhe ambasadores Kim qe nuk foli nje fjale.

  Nxituat te pranoni zgjedhjet por jua dhiu Tom Doshi dhe treguat sa te pavlere jeni per PS.

 3. Zgjedhjet Mbaruan
  Karantina Me Greqine uHoq
  Kontrolloret u Nxorren nga Burgu
  Lapsit ja hoqen Sekuestron
  per Papleken do negociojme,po e Pranuan Rezultatin e Zgjedhjeve pa Zhurme,po e Nxjerrim.
  NQS se Jo,E Mbajme Brenda

 4. YMER GELBAZA KELLIRA DIL DHE INFORMOJE PUBLIKUN ,GREGU ESHTE I EDIT APO KRISTAQIT? thotë:

  ORE NE SE DIME ENDE KUSH ESHTE BABA I GREGUT ,ESHTE KRISTAQI APO EDI

 5. Po pse Ramazoni jot mos eshte burre me i mire o AS, dhe ai nga mengjezi deri ne darke duke marre te tjeret neper goje rri se pune tjeter nuk ben

 6. Minimalisht prokurorja dhe gjyqtarha duhet ta largohen nga sistemi i drejtesise sipas profili ku jane. Kjo per faktin se ky eshte precendi me i rende dhe me i rrezikshem duke vleresuar qe po behet reforme ne drejtesi. Nese keto dy sharabajka nuk largohen vete, duhet te kerkohet me ngulm largimi dhe shporrja e tyre nga sistemi i drejtesise. Imagjinoni qe ceshtja e lapsit shkoi keshtu per shkak te medias, por imagjino sikur te mos ishte shorehu Strasburgu cfare do ndodhte ? Me keq akoma per nje individ. Doja te dija dhe opinionin e kimetes per kete “fitorje spektakolare” te drejtesise se saj te re

 7. Bravo fitoi drejtesia , por kur u vune drun se me ligje dhe drejtesi kjo drejtesi nuk funksionon Populli thot e verteta mbytet e zhytet por por nje dite del ne siperfaqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu