• |
ide | kryesore

Rrahu arbitrin dhe më pas u arratis nga dritarja e dhomave të zhveshjes, arrestohet futbollisti i Cërrikut

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Elbasanit ka arretsuar futbollistin, që goditi me grushte gjyqtarin vlonjat të ndeshjes Sopoti-Mirdita. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme, ku gjyqtari Klajdi Qëndraj u godit me grushte, duke pësuar dëmtime serioze me pasojë gjakosjen e tij. Futbollisti dhunues i gjyqtarit u ndëshkua me karton të kuq për gjestin anti-sportiv. Ai u irritua edhe më shumë pas përjashtimit nga loja dhe u izolua në dhomat e zhveshjes, prej ku arriti të arratisej nga dritarja. Ndërkohë, policia njofton se sot ka arrestuar futbollistin 31-vjeçar A. M. banues në Rubik, të një klubi sportiv. ‘Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin A. M., 31 vjeç, banues në Rubik (sportist i një klubi sportiv), pasi në stadiumin “Nexhip Trungu”, Cërrik, gjatë zhvillimit të ndeshjes midis dy ekipeve sportive, ka goditur me grushte, për motive të dobëta, arbitrin e ndeshjes, shtetasin K. Q., 25 vjeç, banues në Vlorë”, thuhet në njoftimin e policisë. Ndërsa, në këto 24 orë, Policia e Elbasanit ka arrestuar edhe disa shtetas të tjerë, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.


Njoftimi i policisë:


Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Elbasan, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, arrestuan në flagrancë shtetasin B. Q., 50 vjeç, banues në Gramsh, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet një sasi lënde narkotike heroinë, ndërsa gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën një armë gjahu që e mbante pa leje e organeve kompetente dhe 5 bajoneta, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:

D. L., 52 vjeç, banues në Elbasan, pasi në mënyrë të vazhdueshme, ka kanosur me një send të fortë, shtetasin A. D., 59 vjeç, banues në Elbasan;

T. T., 61 vjeç, banues në fshatin Gjinar, Elbasan, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke kryer punime ndërtimi pa lejen e organeve kompetente;

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u kap dhe u ndalua shtetasi B. N., 20 vjeç, banues në Elbasan, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan e ka dënuar me 2 muaj burg për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik arrestuan në flagrancë shtetasin A. M., 31 vjeç, banues në Rubik (sportist i një klubi sportiv), pasi në stadiumin “Nexhip Trungu”, Cërrik, gjatë zhvillimit të ndeshjes midis dy ekipeve sportive, ka goditur me grushte, për motive të dobëta, arbitrin e ndeshjes, shtetasin K. Q., 25 vjeç, banues në Vlorë.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.