• |
ide | kryesore

SPAK kërkesë Gjykatës së Lartë për rinisjen e gjykimit të tragjedisë së Gërdecit, pas kallëzimit të familjes Durda për Fatmir Mediun

-Instant, Lajme, Të fundit

Në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë është depozituar kërkesa e shtetasve Feruzan Durdaj dhe Zamira Durdaj. Familja Durda që humbi djalin në tragjedinë e Gërdecit kanë kallëzuar në SPAK Fatmir Mediun, i cili në atë kohë ka qenë ministër i Mbrojtjes në qeverinë Berisha.


Prokuroria e Posaçme vlerëson se ndjekja penale për çështjen penale ndaj shtetasit Fatmir Mediu nuk ka asnjë pengesë që të vazhdojë, pengesa e autorizimit për proçedim ka qënë e përkohshme në momentin kur është vendosur pushimi i çështjes, ndërsa tani kjo pengesë nuk ekziston. Kështu, Prokuroria e Posaçme ka paraqitur në Gjykatën e Lartë kërkesë për revokimin e vendimit të pushimit të çështjes penale ndaj shtetasit Fatmir Mediu


8 Comments

 1. Sa shpejt e kurdisin lojen per tia futur Mediut. Pa u thare boja e kallzimit, SPAK sy shqiponje me vertik e con ne Gj. Larte! Ne prisnim qe te hetonin korrupsion e krim te organizuar! Ato e paskan filluar nga 41-shi, diten kur u themelua partia. Bir te keqen. Si tha ajo zonja, u cdo plasi gallata e do shqyhemi se qeshuri!

 2. SPAKU turpi I disa perendimoreve. Vetem drejtesi e re nuk quhet kjo.

  Po ndertuesi qe eshte bere pasha dhe qe administronte Gerdecin perse jo, apo ai merr lejet e ndertimit nga Rama e Veliaj.

  Spak merru me vjedhjen e votave si do behet lemsh vendi ne vazhdimesi.

 3. Rifilloi lufta e klasave!!!Me gjithë ato vjedhje që janë bërë me zgjedhjet këta gati nën urdhërat e partisë të rigjykojnë një çështe që i ka kaluar 3 shkallët e gjykimit.Dhe janë dënuar përgjegjësit e vërtetë.Ku ka një episod në botën perendimore që për një fatkeqësi të gjykohet ministri.Në Itali kanë ndodhur shumë fatkeqësi edhe si kjo e Gërdecit por asnjë ministër sështë gjykuar.Kjo kuptohet bëhet për diversion të mbulohet vjedhja e votës!!!Pse se bënë më përpara që në 2013????E gënjejnë nënën e shkretë e manipulojnë se e dinë që nuk rigjykohet një çështje e mbyllur.Dhe Aspaku sigurims gatitu!!!!

 4. E o trima. Ju vjen keq per mediun?
  Mbrojeni mbrojeni. Po veni drejt ekstremizmit, po nuk po e kuptoni.
  Te kjo gazet do gjeni plot komentuesa, qe jan per revulucion per permbysje me dhun dhe anti amerikan. Po me e bukura eshte qe te gjith ata qe shprehin keto, bejn si anti komunist te terbuar. Jeni ngatruar keq or djema. KTHJELLOHUNI.

 5. Shume mire, por ripjellja e djallit do vazhdoje te bertas mediu mediu, edhe kur drejtesia e tyre ta nxjerr te pa fajshem.

 6. Te gjithe bertisnin: Ujku, ujku! Nderkohe cakalli bente kerdine. Keshtu do ndodhe: nderkohe qe Spaku merret me Mediun, Rilindja vazhdon aktivitetin pa i hyre gjemb ne kembe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu