• |
ide | kryesore

Një princ është akuzuar për vrasjen e një prej arinjve më të mëdhenj të Evropës

-Instant, Paparazzi, Slider

Autoritetet Rumune po hetojnë pasi një nga arinjtë më të mëdhenj të Evropës dyshohet se u qëllua dhe u vra nga një princ nga Lihtenshtajni.


Princi Emanuel Von Und Zu Lihtenshtajni, nipi 32-vjeçar i Princit të Vogël të Princërisë Hans-Adam II është akuzuarse ka qëlluar 17-vjeçarin Arthur në Mars gjatë një ekspedite gjuetie.


Prokurorët hapën një hetim të enjten për dy arsye: Vrasja e ariut nuk ishte e licencuar dhe disa prej atyre që ishin të përfshirë mund të mos kishin leje armësh, sipas bashkëpunëtorit të CNN Antena 3.

Organizata mjedisore Agent Green beson se princit iu dha një leje gjuetie katër-ditore nga Ministria e Mjedisit për të qëlluar një ari të ri femër që kishte sulmuar fermat në qarkun Covasna, Transilvania.

Në vend të kësaj pretendohet se princi qëlloi Arthurin, i cili jeton në një zonë të mbrojtur.

Gabriel Paun, presidenti i Agent Green, tha në një deklaratë në faqen e internetit të grupit se ai nuk e kuptonte se si princi mund të ngatërronte një ari të ri që kishte qenë duke vjedhur pula nga një fshat me ariun më të madh mashkull që ekzistonte në thellësitë e pylli

Rumania ka popullsinë më të madhe të arinjëve në Evropë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu