• |
ide | kryesore

Parlamenti voton ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Parlamenti votoi sot pro për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.


Ngritja e Komisionit u votua me 97 vota pro, 6 kundër dhe 1 abstenim.


Një ditë më parë u publikuan edhe emrat e deputetëve në Komision, ku si kryetar pritet të jetë deputeti, Alket Hyseni, ndërsa pjesë e tij mësohet se do të jenë edhe deputetë të opozitës parlamentare si: Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.

Afati i punës së Komisionit Hetimor pritet që të jetë një muaj, përgjatë të cilit do të shqyrtohen të gjitha argumentet e ngritura nga Partia Socialiste për shkarkimin e Presidentit. Vendimi i shkarkimit të Presidentit duhet të mbështetet nga të paktën 2/3 e anëtarëve të Parlamentit.

2 Comments

 1. mbajeni top channelin antishqiptar:
  deri dje kishte emisione me emertime ne anglisht
  tani kurvat e topit kane dale me fjalen “breaking”
  spaku te hetoje per antishqiptarizem !!!!!!!!
  e ndriten shqiperine me kurvat e perputhen!!

 2. mbajeni top channelin antishqiptar:
  deri dje kishte emisione me emertime ne anglisht
  tani kurvat e topit kane dale me fjalen “breaking”
  spaku te hetoje per antishqiptarizem !!!!!!!!
  e ndriten shqiperine me kurvat e perputhen!! !!???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu