• |
ide | kryesore

Putin: Vaksinat tona, po aq të besueshme sa kallashnikovi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e vlerësoi vaksinat ruse, duke theksuar se janë po aq të besueshme sa armët kallashnikov.


“Vaksinat tona, që janë të njohura tashmë, bashkë me Sputnik Light që iu bashkua listës, janë të bazuara në teknologji dhe platforma të përdorura prej shumë vitesh. Janë të azhornuara dhe vaksinat tona janë më të besueshmet e të sigurtat. Siç ka thënë një specialist evropian: ato janë të besueshme po aq sa një kallashnikov. Nuk e themi ne këtë, e ka thënë një specialist evropian. Mendoj se ai ka të drejtë sepse vaksinat tona janë të thjeshta dhe të sigurta, ashtu si kallashnikovi”, tha Putin.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu