• |
ide | kryesore

Statujat e dyllit më qesharake të yjeve botëror

-Instant, Paparazzi, Slider

Muzeu i Madame Tussauds është shumë i njohur për statujat e dyllit të personazheve të famshme. Ai u themelua për herë të parë në Londër në vitin 1835 nga skulptorja franceze e dyllit Marie Tussaud dhe që atëherë është zgjeruar globalisht me muze në mbi 20 vende.


Përpjekja e madhe e ekipit për të krijuar një statujë është e qartë në fund, kur statuja duket aq e gjallë dhe identike me personazhin, por ndodh të ketë edhe llogaritje të gabuara që çojnë në një produkt përfundimtar që s’ngjason aspak me personazhin. Këto raste nuk janë të pakta, dhe shumica e tyre janë edhe shumë qesharake.


Këto janë 10 prej statujave “të dështuara” më qesharake të të famshmëve në muzeun Madame Tussauds.

Ariana Grande

Beyoncé

Nicki Minaj

Justin Timberlake

Selena Gomez

Jennifer Lopez

Cara Delevingne

Naomi Campbell

Oprah Winfrey

Princi William

Megjithatë ka edhe statuja të realizuara në mënyrë perfekte si ajo e Ariana Grande-s e publikuar vetëm dje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu