• |
ide | kryesore

Elon Musk zbulon se vuan nga ‘Sindroma Asperger’

-Instant, Paparazzi, Slider

Elon Musk së fundmi ishte i ftuar në emisionin “Saturday Night Live”.


Gjatë prezantimit ,Elon tregoi se është personi i parë me Sindromën Asperger që drejton këtë shfaqje.Sindroma e Asperger është një gjendje nga spektri i autizmit, i cili shoqërohet me vështirësi sociale. Disa ekspertë sugjerojnë punësimin e njerëzve me këtë sindromë sepse ata mund të arrijnë sukses në teknologji, sipërmarrje dhe punë të tjera që kërkojnë aftësi analitike.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu