• |
ide | kryesore

Berisha reagon ndaj nismës për shkarkimin e Metës: Proces i puçist antikushtetues

-Instant, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar nismën e PS-së për të shkarkuar nga posti i presidentit të Republikës, Ilir Metën.


Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha thekson se e dënon ashpër këtë veprim, duke shtuar se ky është një akt puçist e destabilizues për Shqipërinë.


“Procesi i Edvin Droges kunder presidentit, proces i puçist antikushtetues!

Te dashur miq, pas grabitjes se zgjedhjeve, dhunimit masiv te vullnetit te shqiptareve me angazhimin e te gjithe shtetit monist, balozeve te zi te krimit dhe qindra milione euro para dorge por edhe te thesarit te shtetit, Edi Rama, kreu i meduzes se krimit te organizuar, Lukadroga i Balkanit rinisi menjehere vazhdimin e grushtit te shtetit me procesin antikushtetues te shkarkimit te presidentit te republikes.

Ne kete proces ai, duke shkelur ne menyre flagrante parimet themelore te kushtetues dhe disa nene te saj, kerkon te rrafshoje dhe institucionin e fundit qe nuk kontrollon ne Shqiperi dhe te vendos pushtetin e tij absolut te bazuar mbi krimin, drogen dhe vjedhjen e korrupsionin.

Denoj me ashpersin me te madhe kete akt puçist destabilizues dhe paralajmeroj Edi Ramen se po firmos keshtu fundin e shpejte dhe merituar te nje krimineli puçist”, shkruan Berisha në rrjetet sociale.

10 Comments

   1. shpellar 13:59 Ja u qifshim robt sic kemi bo kto 8 vjet. ju dalt koka e karit mavi nga goja o maloke bythqira

 1. Sali Berisha, mjaft mē. Ti je numri Nje qe e bere copa copa ate parti duke bere spastrime, duke larguar te gjith ata qe kishin mendim ndryshe.

  Sepse ti, ke perfituar shume nga besimi qe paten njerezit tek ty. Nje nga ata jam edhe une.

  Ti largove te persekutuarit, qe te mbeshteten, dhe mbajte prane njerez te lidhur ngushte me regiimin e vjeter. Ka shembuj sa te duash se ke ke perkrah dhe ke ke larguar.

  Ti bere ate ligjin e keq te pronave, nje ligj qe e ka bere corbe Shqiperine, nje ligj qe futi ne sherr shqiptaret, nje ligj qe pengon investimet.

  Te nuk ke asgje te perbashket me te djathten.

  Ti sot, mbylle gojen e mos e perca me tej PD duke mbrojt nje te paafte, dhendrin e Xhafer Isufit, nje matrapaz, ish sekretar i byrose se partise ne nje nje repart special qe bente namin per idealet e partise.

  Sali Berisha, koha te heshtesh e te largohesh nga jeta politike e Shqiperise,?

 2. Doctor puç kushtetues konsiderohet vjedhja e zgjedhjeve dhe vjedhja e shtetit dhe qytetareve per te qendruar ne pushtet nga ana e PS-se. Kjo duhet te ngreje ne kembe te gjithe PD-ne dhe t’i bejne te qarte kete masaker elektorale BE. Sa per Liken mjafton mbrojtja per bllokun ne 2011, prej te cilit u humb pushetidhe madje na zhvatiedhe elektoratine djsthte. Do ishte me e ndershme te thoje nje fjale per Lulushin, ku eshte zhduke, cfare ka ndermend te beje, do ta mbaje PD-ne me force akoma edhe pas kater humbjesh?! Nese ju dhe anetaret e keshillit drejtues nuk keni arritur ta kuptoni qe ky butak nuk inspiron askend, atehere fatkesqisa eshte per elektoratin e djathte dhe ata qe besojne se e majta nuk duhet te vazhdoje te qeverise me.

  1. O gomar viktorian. Mos u fshi pas gishtit.
   Dhe pas “maskarimit” te zgjedhjeve.
   Po nuk kuptuat se perse humbut. Edhe 10 her resht te behen zgjedhjet, dhe me cfar kushtet te deshironi ju. Prap nuk fitoni asnjeher.
   Kuptojeni sa me shpejt kete, se eshte me mire per ju. Pyeteni njeher veten. Mos kemi dhe ne fajet tona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu