• |
ide | kryesore

CR7 në Maranello për vizitë, por jo të gjithë tifozët e presin mirë

-Instant, Sport

Vizitë në shtëpinë e Ferrari për Cristiano Ronaldon. Sulmuesi i Juventusit, së bashku me presidentin Andrea Agnelli, vizituan impiantin e Maranellos, të udhëhequr nga numri një i Exor, si dhe Cavallino, John Elkann dhe i shoqëruar edhe nga team principal Mattia Binotto. Portugezi, një adhurues i madh i makinave luksoze, i ka lejuar vetes disa orë kohë të lira pas humbjes së shëmtuar të dielën në mbrëmje kundër Milanit.


Imazhet e Ronaldos që kishte dëshirë të admironte fazat e prodhimit të xhevahirëve Ferrari dhe më pas të pozoi me Charles Leclerc dhe Carlos Sainz Jr përbri SF21 filluan të qarkullojnë në rrjetet sociale, duke ngritur nervin e tifozëve të Juventusit, të cilëve i djeg ende disfata e rëndë kundër kuqezinjve që kërcënojnë seriozisht të kompromentojnë kualifikimin për në Ligën e Kampionëve të ardhshëm.


Të shumtë ata që kanë theksuar se, në këto raste, do të ishte e përshtatshme të përqendrohej në fushë dhe tek përgatitjet edhe pse, duhet thënë, shumë të tjerë besojnë se shkëputja nga presionet e kampionatit mund të ndihmojë për të përballuar më mirë tre sfidat e fundit sezonale dhe finalen e Kupës së Italisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu