• |
ide | kryesore

Mësuesja 36 vjeçare rrëfen dramën e jetës: Burri më shpërndau foto intime tek nxënësit dhe drejtoresha, i shkrova mesazh Edi Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një grua nga veriu i Shqipërisë ka rrëfyer historinë e saj të dhimbshe me një bashkëshort xheloz i cili shkatërroi totalisht familjen e tyre.


Pas një dhunë të tmerrshme që ai ushtronte herë pas here mbi të, bëri që ajo të ndahej dhe të kërkonte shpesh herë urdhër mbrojtje. Edhe pas divorcit ai e ka përndjekur duke ia bërë jetën ferr.


Duke u gjendur në një rast të pa shpresë ku nuk mund ta ndihmonte askush, madje as policia nuk merrte parasysh kërkesat e saj, mësuesja i shkruan një mesazh kryeministrit Edi Rama ku i tregon situatën ku ndodhej dhe pas atij mesazhi gjërat ndryshuan për mirë. U hap një proces gjyqësor për të, u dënua me 3 vite burg, por Gjykata e Apelit i uli dënimin, duke vuajtur vetëm 1 vit e 6 muaj burg, në 5 Dhjetor të 2019 ai u fut me burg.

39-vjeçarja në programin “Historia ime” ne Tv Klan: Në 26 Nëntor kishte ditëlindjen djali dhe marr vesh nga miqtë e mi që janë hapur disa adresa Facebook-u me disa imazhe të mija ku vetëm bashkëshorti im i kishte ato foto. Shkruhej që kjo është një nënë e pandershme, si mund t’i lihej fëmija kësaj, vëllait tim i thoshte shiko si e ke motrën. Kishte dhe montazhe, i ishin shpërndarë nxënësve të mi, drejtoreshave të mija.

Bashkëshorti im duhet të vuante dënimin që në Prill të 2019, ka marrë formë të prerë nga Gjykata e Apelit, nëpër institucione nuk ishte shpërndarë ky vendim, as në polici dhe ai vazhdonte i lirë. Kur kam shkuar në polici, kam shkuar edhe me letrën e vendimit që ai duhet të ishte në burg.

Sipas gruas ky u bë dhe shkaku i burgosjes së tij, i cili e vuajti dënimin vetëm 1 vit dhe tani gëzon sërish liri të plotë. Ai prapë vazhdon me përndjekjen dhe mesazhe të ndryshme që i dërgon vëllait të saj duke i thënë fjalë jo fort të mira. Madje 39-vjeçarja është e shqetësuar se prindërit e tij shkojnë tek kopshti i djalit pa i marrë lejë dhe i flasin keq për të. Gruaja nuk dëshiron që djali i saj 4-vjeçar të influencohet nga fjalët e këqija që ata i thonë dhe t’i përmbahen takimeve që ia ka vendosur gjykata.

12 Comments

 1. paske shkuar nga psiqiku tek psiqiku moj zyshe
  te pelqeu budalli kur te vinte e te sillte lule dhe kembengulte
  ndersa mua me the jo

 2. paske shkuar nga psiqiku tek psiqiku moj zyshe
  te pelqeu budalli kur te vinte e te sillte lule dhe kembengulte
  ndersa mua me the jo

 3. paske shkuar nga psiqiku tek psiqiku moj zyshe
  te pelqeu budalli kur te vinte e te sillte lule dhe kembengulte
  ndersa mua me the jo
  mut do te hani – bashkeshorti i shendetshem kalon nga sita e psikologut

 4. Si ja shkrove letren anonime apo me “nje mikeshe qe te do te miren”..Popull budalla, ka mbetur 100 vite mbrama..Do t’ja rregulloje punet Rama, si enveri nje here e nje kohe..Pastaj kane goje e flasin duan para, makina e demokraci..ytttt mbeturina..

 5. e para pse duhet nje qytetar ti drejtohet kryeministrit per nje ceshtje qe ka lidhje me drejtesine dhe mbi te gjitha pse gjykata veproi mbasi KM morri letren.
  shkurt diktature

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu