• |
ide | kryesore

Të shtëna në një shkollë në Rusi, shënohen 11 viktima

-Instant, Lajme, Planet

11 persona kanë humbur jetën gjatë të shtënave në një shkollë në qytetin rus Kazan. Për këtë ngjarje kishte raporte kontradiktore në lidhje me situatën, me disa agjenci ruse të lajmeve raportuan se ishin përfshirë dy adoleshentë të armatosur dhe të tjerët thanë se një ishte i përfshirë.


Mediat ruse raportojnë se janë arrestuar dy adoleshentë njëri 17-vjeçar dhe tjeri 19 vjeç. Sipas mediave një shpërthim ishte dëgjuar në shkollë, por nuk ishte e qartë se cili ishte motivi i sulmit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.