• |
ide | kryesore

Dyshohet se konsumoi lëndë herbicide bujqësore, përfundon në spital 16-vjeçarja

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 16 vjeçare dyshohet se ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore dhe për pasojë është shtruar në fillimisht në spitalin e Fierit.


16-vjeçarja, banuese në Drenovë të Mallakastrës më pas është transportuar në Reanimacion në Tiranë ku edhe po merr trajtimin mjekësor.


Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

“Sot më datë 12.05.2021, në spitalin e Fierit ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore një shtetase 16 vjeçe, banuese në Drenovë, Mallakastër, e cila dyshohet se ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore.

16-vjeçarja ndodhet në reanimacion në Tiranë nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu