• |
ide | kryesore

Lista e plotë e fituesve të ‘ BRIT Awards 2021’

-Instant, Paparazzi, Slider

Para dy ditëzh u mbajt ceremonia e ndarjes së cmimeve  “BRIT Awards 2021″.


Në eventin e organizuar performuan këngëtarë të njohur si: Coldplay, Elton John, Pink dhe Arlo Parks dhe Dua Lipa. Dua fitoi çmimin e pestë në ‘BRIT Awards’ duke u renditur mes personazheve më të pëlqyer të muzikës pop në Britani.Më poshtë ndodhet lista e plotë të fituesve:


Artistja më e mirë: Dua Lipa

Artisti më i mirë: J Hus

Grupi më i mirë: Little Mix

Artist i rëndësishëm: Arlo Parks

Kënga më e mirë: Harry Styles – Watermelon Sugar

Albumi më i mirë: Dua Lipa – Future Nostalgia

Artistja ndërkombëtare: Billie Eilish

Artisti ndërkombëtar: The Weeknd

Grupi ndërkombëtar: Haim

Global Icon: Taylor Swift

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu