• |
ide | kryesore

‘Little Mix’ fiton cmimin ‘Grupi më i mirë në ‘The BRIT Awards 2021’

-Instant, Paparazzi, Slider

Grupi Little Mix fitoi së fundmi cmimin si ‘ Banda më e mirë britanike në ‘The BRIT Awards 2021’, mbajtur në 11 Maj në Londër.


Grupi konkurronte në këtë kategori me 1975, Bicep, Biffy Clyro dhe Young T & Busey.Gjatë fjalimit të tyre vajzat falenderuan fansat si dhe ish anëtaren e grupit Jessy Nelson.”Ne falënderojmë tifozët tanë të pabesueshëm, natyrisht Jesse dhe ekipin tonë të shkëlqyeshëm. Nuk është e lehtë të jesh grua në industrinë britanike të estradës. Ne jemi dëshmitarë të dominimit të burrave të bardhë, mizogjinisë, seksizmit dhe mungesës së diversitetit “, u shprehën këngëtaret.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu