• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta, në moshën 106-vjeçare Norman Lloyd

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i famshëm i Hollywood-it Norman Lloyd është ndarë nga jeta në moshën 106-vjeçare. Djali i Lloyd, Michael Lloyd, tha se i ati vdiq të martën në shtëpinë e tij në lagjen Brentwood të Los Angeles.


Karriera e tij daton që në dramat më të hershme amerikane, si ajo e vitit 1939, “On the Streets of New York”, deri tek projektet e shekullit të 21, si “Modern Family” dhe “The Practice.


Në vitin 2015, ai u shfaq në komedinë e Amy Schumer, “Trainwreck”.

Roli i tij më i famshëm është ai në filmin e vitit 1942, “Saboteur”, drejtuar nga Hitchcock, i cili gjithashtu e përfshiu Lloyd edhe në thrillerin klasik të vitit 1945, “Spellbound”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu