• |
ide | kryesore

Video/ Titulli i 19 pas… 19 vjetësh, Sporting kampion: festë në shtëpinë e Ronaldos

-Instant, Sport, Video

Sporting Lisbonë mposhti Boavistën dhe rrëmbeu titullin e tij të 19 në Portugali, 19 vjet pas titullit të fundit. Një festë që nuk mund ta linte indiferent Cristiano Ronaldon, i cili me Sporting Lisbonën provoi futbollin që ka rëndësi dhe nuk e ka mohuar kurrë se ai mbeti tifoz i ekipit të tij të parë të rëndësishëm. Në mediat sociale, CR7 shpejtoi të komplimentonte kampionët e rinj, duke shkaktuar një seri reagimesh nga tifozët e ekipit kryeqytetas portugez që i kërkuan atij të kthehej (edhe sikur vetëm për sigurinë e pjesëmarrjes në edicionin e ardhshëm të Champions). Festimet përfshinë gjithashtu edhe pjesën tjetër të familjes së kampionit bardhezi. Veçanërisht e ekzaltuar e ëma e sulmuesit, Dolores.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu