• |
ide | kryesore

Arrestohen dy persona për trafik të paligjshëm emigrantësh

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi akuzohen për transport të emigrantëve të paligjshëm.

Në kuadër të operacionit të koduar Perimetri është bërë i mundur ndalimi i shtetasve F. B., 23 vjeç dhe E. Sh., 37 vjeç, banues në Elbasan.


Policia ka kapur në rrugën dytësore Rëmbec, Maliq, shtetasit e mësipërm duke transportuar me mjetin tip “Nissan”, tre emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit, iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.