• |
ide | kryesore

Princ Charles flet për humbjen e të atit

-Instant, Paparazzi, Slider

Princ Charles ka folur së fundmi rreth vdekjes së babait të tij, Princ Philip.

Teksa ishte duke dhënë një mesazh drejtuar komunitetit mysliman në prag të finalizimit të muajit të Ramazanit, Charles zbuloi se ndihet i trishtuar nga vdekja e të atit.“Këtë vit shumë familje, njësoj si e mja, do kenë nnjë karrige bosh në tavolinën e mbrëmjes. Mund të them se jam shumë i trishtuar për këtë situatë tragjikë dhe ngushëllimet e mia shkojnë për të gjithë ata që kanë humbur njerëz të dashur”, u shpreh ai. Princ Philip ndërroi jetë disa javë më parë në moshën 99 vjecare.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu