• |
ide | kryesore

FOTOT/ Pishina më e lartë në botë është hapur në Dubai

-Instant, F1, Stil

Ka pak ndjenja aq çliruese sa të notosh në ajër të hapur, poshtë qiellit blu që shtrihet deri në horizont dhe tani në Dubai mund ta bësh gati 1000 metra mbi nivelin e detit.


Emëruar në Mars si pishina më e lartë në botë e brenda një ndërtese, Beach Resort i sapohapur është një vertiginoz 293.906 metra i lartë (964 këmbë dhe 3.1 inç).


Kjo është rreth nëntë e dhjeta e gjatë se Kulla Eifel.

Kjo nuk është as pishinë paddling – me 94.84 metra gjatësi dhe 16.5 metra gjerësi, është gati dy herë më e gjatë se një pishinë me madhësi Olimpike.

Pishina është e hapur vetëm për mysafirët e hotelit, të moshës 21 vjeç e lart, por ju mund të merrni pamjet pa u futur në një kostum noti, duke rezervuar një tavolinë në restorantin ngjitur, Zeta Seventy Seven. Restoranti aziatik Fusion është quajtur kështu sepse ai dhe pishina janë të dy në katin e 77-të të hotelit.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu