• |
ide | kryesore

U përpoqën të kalonin kufirin, ushtarët izraelitë qëllojnë në drejtim të protestuesve libanezë

-Instant, Lajme, Planet

Forcat Mbrojtëse Izraelite kanë njoftuar se kanë qëlluar në mënyrë paralajmëruese disa protestues pro-palestinezë. Këta të fundit thuhet se ishin duke kaluar kufirin nga Libani për në Izrael në momentin kur u qëlluan.


“Pak më parë, tanket e IDF qëlluan për të paralajmëruar një numër protestuesish të cilët kaluan nga Libani në territorin e Izraelit,” shkruan në një postim në Twitter Forcat Mbrojtëse të Izraelit.


“Të dyshuarit sabotuan gardhin dhe i vunë zjarrin zonës përpara se të ktheheshin në territorin e Libanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu