• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gazetarja e Al Jazeera ndërpret lidhjen LIVE nga Gaza: O Zot! Po vijnë raketa

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetarja e Al Jazeera, Youmna Al Sayed ka mbetur e shokuar ndërsa po raportonte drejtpërdrejt nga një çati në Gaza kur një sulm ajror izraelit shkatërroi një ndërtesë 14-katëshe përballë saj.


Ajo po shpjegonte se disa raketa paralajmëruese sapo ishin shkrepur dhe se prishja e të gjithë kullës tani duhet të fillonte.


“Kjo ndërtesë ka 14 kate, është një nga ndërtesat më të mëdha dhe më të vjetra në Rripin e Gazës dhe kryesisht strehon zyra mediatike”, shtoi ajo.

Por raportimi i saj u ndërpre kur predhat goditën ndërtesën duke prodhuar një zhurmë të fortë.

Menjëherë pas zhurmës, kolegu i saj në studio e pyeti nëse kishte dëgjuar predha dhe ajo bërtiti, “Oh, Zot. Po, po, po, unë duhet të zbres,më shumë raketa po vijnë ”, tha ajo dhe iku.

5 Comments

  1. Izraeli gjithmonë lajmëron dhe drejtazi telefonikisht që të largohen ndërtesa.Nuk bombardon kuturu ndryshe do kishte viktima pa fund.Dhe dinë pikat strategjike ku godasin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu