• |
ide | kryesore

Protestë për lirinë e Palestinës edhe në Tiranë (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një protestë kundër bombardimeve izraelite ndaj popullit palestinez është mbajtur pasditen e sotme në Tiranë. Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skëndërbej” më flamuj dhe pankarta në duar.


Me thirrjet “Free Palestine” dhe “Jam Palestina, a më dëgjon?”, qytetarët kanë kërkuar fundin e dhunës që prej ditësh ka përfshirë Lindjen e Mesme.


Të paktën 139 njerëz janë vrarë në Gaza që nga e hëna, duke përfshirë 39 fëmijë dhe 22 gra. Tetë vetë u vranë në Izrael, duke përfshirë një djalë pesë vjeç dhe një ushtar.

15 Comments

 1. rendesi ka ca mendon bora e perputhen
  me shpellare nuk bon nona
  …..
  prisni kur te bej shqiperia live ndonje emision per keta

 2. Po keta ne foto jane ultra te indoktrinuar. Nuk kane kredibilitet per tu marre ne konsiderate si opinion publik.
  Kaq kisha

 3. Bravo bravo bravo. shqipot do ftillohen kur ndoshta ndonje dit do te gjenden ne te njejten situate. thon bota eshte rrumbullak….

  1. Shqipot, o ti i “paemer” qe tu shoftr emri, e kane provuar gjithe jeten kete me fqinjet tane serbo-greke qe kane marre gjysmen e trojeve shqiptare.

   Ndersa palestinezet ne Beograd, dje dhe sot, dalin ne demostrata me parullen : Kosova ashte serbi dhe Palestina eshte shtet”.

   Po, bota eshte ne rrota.

  2. Do ti thuash ti palestinezeve te njohin kosoven martire? Se deri tani kane levduar masakren e shqipetareve..Zaten ti nuk je shqipetar, je gjakprishur..

 4. Mirë mirë çdo kush ka lirinë për të demostruar ato që mendon.Por konsideroni që këta palestinezë janë kundër shtetit të Kosovës dhe i bëjnë rixha Serbisë.Por ama duhet të konsideroni që Hamas është organizatë terroriste.Gjithmonë çfrytëzojnë festat e shejta për të krijuar situata konflikte!!!2400 raketa mbi Izrael!!!E atëherë tu thonë faleminderit.

 5. Ceshtha eshte se ne shqiptaret i rregulluam punet tona dhe tani nuk na mbetet gje tjeter vecse te vendosim rendin e ri boteror.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu