• |
ide | kryesore

Video/ Trofeu i parë në 137 vjet histori: Leicester mund Chelsea dhe fiton FA Cup

-Instant, Sport, Video

Leicester fiton trofeun e parë të FA Cup. Në Wembley, Foxes u imponuan 1-0 në finale kundër Chelsea, duke rrëmbyer një titull të pafituar kurrë më parë në 137 vjet histori. Ndeshjen e vendosi Youri Tielemans, që në minutën e 63′ goditi me të djathtën, duke e dërguar topin në kryqëzimin e shtyllave, për të mundur Kepa. Blues u duk se gjetën barazimin në minutën e 89′, por autogoli fatkeq i Morgan u anullua për pozicion jashtë loje në nisje të aksionit të Chilwell.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.