• |
ide | kryesore

112 raste dhe 13 viktima nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.196 testime të kryera për persona të dyshuar me koronavirus, 112 prej tyre rezultuan pozitive.


Po ashtu, në deklaratën për shtyp të kësaj ministrie bëhet me dije se 13 persona të tjerë nuk ia dolën të fitonin betejën me virusin. Që nga nisja e pandemisë, Maqedonia e Veriut regjistron 5197 viktima dhe 154 mijë të infektuar nga Sars Cov-2.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu