• |
ide | kryesore

Basha u përgjigjet kritikëve: Nëse zgjedhjet për ju janë OK, jap dorëheqjen që tani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vënë Këshillin Kombëtar para dy alternativave. Basha thekson se nëse zgjedhjet e 25 prillit janë të vjedhura atëherë duhet të vijohet beteja.


Nga ana tjetër ai thotë se nëse për anëtarët e Këshillit zgjedhjet e 25 prillit janë në rregull, atëherë ai jep dorëheqjen që tani.


“Zgjidhni dhe dua t’ju shoh të gjithëve në sy. Ose zgjedhjet janë të vjedhura dhe vazhdojmë në betejë, ose nëse për ju janë në rregull, atëherë unë jap dorëheqjen tani” – mësohet të ketë thënë Basha.

Vijon….

21 Comments

 1. Ky eshte reagimi me cinik,me provokues I ketij njeriu te pacipe.
  Pergjigja flake per flake ndaj ketij provokimi eshte:
  Nese ti,mor lulush, mendon se gjen nje njeri normal ne kete vend, I cili beson se ti, me ortakerine e konsoliduar dhe fitimprurese me Edi Ramen,me deshtimin,braktisjen e te gjitha kauzave, me piruetat e panumerta ne keto 8 vjet, nuk e ke nje hise goxha te majme ne kete keq-katandisje dhe depresion te shoqerise shqiptare, mos e jep doreheqjen!
  Je I mbaruar Lul! Nuk ke shpetim!

 2. Për Mua keto zgjedhje kane zgjedhjet më të Rregullta që jane zhvillume ndojë her në Shqiprie.. në menyre elektronike se pse heret të tjera ju thoshi se kutit Jane mbushure duke votuare disa njerze për të tjeret po tani.. Lulzim Basha ti je nje humbes i keqe dhe kaqe

 3. Juve të dy komentuesve të më sipërm më duket se rilindja ua paska shkërdhy familjen dhe farefisinme radh të thuash se këta zghedhje ishin të regullta i bie sikur lavirja të shkërdhehetbnë bordelo dhe është ende e virgjër huracën e poshtër komuniste h Corona ua martë shpirtin

 4. Juve të dy komentuesve të më sipërm më duket se rilindja ua paska shkërdhy familjen dhe farefisinme radh të thuash se këta zghedhje ishin të regullta i bie sikur lavirja të shkërdhehetbnë bordelo dhe është ende e virgjër huracën e poshtër komuniste h Corona ua martë shpirtin

 5. Ik more kurve se nuk krahasohen keto zgjedhje me zgjedhjet e meparshme. Bythqir autostrade , me trego nje prove te vetme qe jane vjedhur votat . Bertet lulush kari se u be masaker elektorale , per te shpetuar bythen e tij, dhe fillon dhe ti e perserit cfare thote ai.
  Te na hash karin ti bashke me koronen , zog kurve.
  Prisni se skeni pare gje akoma ju laviret e Bashes. Do ja u shtypim koken me kembe more vemje kermash.

 6. Rama se shpejti do beje nje deklarate per zgjedhjet qe Basha ta kete te sigurte vendin e Kryetarit! Rama i ka ofruar Bashes strategjine e tij qe ky i fundit ta perdor per te fituar ne parti!

 7. Ca faji ka Luli! Atij ja vodhen. Ne 2025 do mundohet mos ja vjedhin, por pergjegjesi s’mund te mbaj. Kaq o demokrate. Dhe ju jeni me te qete tani

 8. Ish-deputeti i PD dhe drejtuesi i KQZ në rinumërimin famëkeq të vitit 2011 të votave për zgjedhjen e kryetarit të Bashkisë Tiranë, Arben Ristani ka pranuar haptazi atë që të gjithë e dyshonin.

  Ristani e ka quajtur Bashën një humbës të përhershëm që nuk ka fituar asgjë duke thënë se “në 2011 e di unë sesi fitove”. Fjala e tij është ndërprerë nga deputeti Ervin Salianji duke bërë që Ristani të heshtet me ovacionet e të tjerëve për Salianjin.

 9. E paska gjet llulli pergjigjen pa replike; “Po, nese ju i quani zgjedhjet te rregullta une jap doreheqjen” O llull nuk kishin te rregullta, e per kete fajin e ke edhe ti qe i lejove, qe nuk munde e nuk more asnje garanci nga tufes e hajduteve, ky eshte gabimi yt. Nuk organizove asnje proteste per te qene ne tete vjet, edhe pse vjedhjet e skandalet e tufes qelbnin cdo dite e ndyjne jeten e shqiptareve. Kur nje qeveri eshte e korruptuar dhe hajdute armike e vendit te saje c’duhet te beje kryetar i opozites Nuk duhet kushedi ç’ dinjitet per te dhe ne doreheqjen. As pak qe ke te mjafton o lul!

 10. E paska gjet llulli pergjigjen pa replike; “Po, nese ju i quani zgjedhjet te rregullta une jap doreheqjen” O llull nuk kishin te rregullta, e per kete fajin e ke edhe ti qe i lejove, qe nuk munde e nuk more asnje garanci nga tufes e hajduteve, ky eshte gabimi yt. Nuk organizove asnje proteste per te qene ne tete vjet, edhe pse vjedhjet e skandalet e tufes qelbnin cdo dite e ndyjne jeten e shqiptareve. Kur nje qeveri eshte e korruptuar dhe hajdute armike e vendit te saje c’duhet te beje kryetar i opozites Nuk duhet kushedi ç’ dinjitet per te dhe ne doreheqjen. As pak qe ke te mjafton o lul!

 11. E paska gjet llulli pergjigjen pa replike; “Po, nese ju i quani zgjedhjet te rregullta une jap doreheqjen” O llull nuk kishin te rregullta, e per kete fajin e ke edhe ti qe i lejove, qe nuk munde e nuk more asnje garanci nga tufes e hajduteve, ky eshte gabimi yt. Nuk organizove asnje proteste per te qene ne tete vjet, edhe pse vjedhjet e skandalet e tufes qelbnin cdo dite e ndyjne jeten e shqiptareve. Kur nje qeveri eshte e korruptuar dhe hajdute armike e vendit te saje c’duhet te beje kryetar i opozites Nuk duhet kushedi ç’ dinjitet per te dhe ne doreheqjen. As pak qe ke te mjafton o lul!

 12. E paska gjet llulli pergjigjen pa replike; “Po, nese ju i quani zgjedhjet te rregullta une jap doreheqjen” O llull nuk kishin te rregullta, e per kete fajin e ke edhe ti qe i lejove, qe nuk munde e nuk more asnje garanci nga tufes e hajduteve, ky eshte gabimi yt. Nuk organizove asnje proteste per te qene ne tete vjet, edhe pse vjedhjet e skandalet e tufes qelbnin cdo dite e ndyjne jeten e shqiptareve. Kur nje qeveri eshte e korruptuar dhe hajdute armike e vendit te saje c’duhet te beje kryetar i opozites Nuk duhet kushedi ç’ dinjitet per te dhe ne doreheqjen. As pak qe ke te mjafton o lul!

 13. E paska gjet llulli pergjigjen pa replike; “Po, nese ju i quani zgjedhjet te rregullta une jap doreheqjen” O llull nuk kishin te rregullta, e per kete fajin e ke edhe ti qe i lejove, qe nuk munde e nuk more asnje garanci nga tufes e hajduteve, ky eshte gabimi yt. Nuk organizove asnje proteste per te qene ne tete vjet, edhe pse vjedhjet e skandalet e tufes qelbnin cdo dite e ndyjne jeten e shqiptareve. Kur nje qeveri eshte e korruptuar dhe hajdute armike e vendit te saje c’duhet te beje kryetar i opozites Nuk duhet kushedi ç’ dinjitet per te dhe ne doreheqjen. As pak qe ke te mjafton o lul!

 14. Po e zeme qe zgjedhjet nuk ishin ok, ku justifikohesh ti ketu. Ti je kryekeput argat dhe bashkeaksionier i Rames. Ti as e vret mendjen fare per demokratet. Interesi jot shkon deri tek kunati. Ndaj IK sa nuk je vine

 15. Këtej ngrihen e thonë të gjithë që ka pasur një masakër vjedhjeje në këto zgjedhje nga ana tjetër thonë dorëheqje!!!A mund të më thotë dikush se po mos të ishte Basha do ishin fituar zgjedhjet???Atëhere rruga më e llogjikshme është që të bëhen zgjedhje për kryetar dhe ta sfidojnë Bashën!!Kollaj të thuash bëj dorëheqje por më parë duhet deklaruar haptazi që janë vjedhur zgjedhjet apo jo dhe ku ishin këta gjatë fushatës dhe çfar bënë.Kam mendimin që kanë kontribuar për keq me mos angazhim.

 16. Nga sa e kam dëgjuar në paraqitjet e tij në mediat e kapura nga Rama, z. Kadili që pretendon të marë postin e kryetarit të PD, paska pasur si antar i kryesisë së partisë, detyrën kryesore të përzgjedhjes së burimeve njerëzore, pra më kjartë e thënë, përzgjedhjen e drejtuesve të kësaj partie në qendër e në bazë.
  Nëse thuhet se këto zgjedhje u humbën nga PD për faj të Bashës, kjo do të thotë se propoganda e Ramës paska funksionuar edhe në kryesinë e kësaj partie.
  Do të ndryshonte puna krejtësisht , nëse Patozi, Topalli, Murrizi apo Hajdari që dolën me “parti të reja” duke pasur si lejtmotiv të propogandës së tyre , sulmin kundër Bashës, të kishin fituar sëpaku një mandat në këto zgjedhje.
  Nuk fituan asnjë mandat e ky është një fakt.
  Po kështu edhe “partitë e reja” të majta me liderë Abazin e Shabanin.
  Nëse Kadili paska qenë ai që ka përzgjedhur “burimet njerëzore” të PD, a nuk e ndjen ai veten shumë më tepër se Basha për “humbjen” e zgjedhjeve ?
  Paska pasur faj Basha si kryetar i PD që Rama përsëri e më keq akoma se në 2017, i vodhi votat e shqiptarëve.
  Po a mos paska qenë detyrë vetëm e “bajlozit” Basha ajo që të mbronte votat e vjedhura ?
  Strategjia propogandistike e Ramës e të majtës shqiptare në përgjithësi, përfshirë edhe makinerinë e rëndë propogandistike mediatike, ka qenë që me të gjitha format ta zhvlerësonin Bashën si lider politik, duke aluduar dinakërisht se partinë e drejtonte Berisha.
  Po pse nuk dalin Nishani, Kadili apo Imami e të akuzojnë Berishën publikisht se ai e ka fajin që e paska komanduar Bashën ?
  Akuzohet Basha për protagonizëm të tepruar vetiak.
  Është krejtësisht normale që jo vetëm ai, por e gjithë mendimi opozitar të mbështeste duqimisht Bashën , në përballje me një lider anormal si Rama.
  Kam lexuar disa shkrime të z. Nishani që kanë zbërthyer marrëzinë e Ramës si një lider me tendenca diktatoriale.
  Por nuk kam dëgjuar e nuk kam lexuar asnjë shkrim të Patozëve, Topallëve, Kadilëve apo Imamëve që të demaskojnë Ramën.
  Së fundi, pamvarësisht se kemi pasur të bëjmë me një qeverisje që ka bashkëpunuar hapur me krimin në manipulimin e zgjedhjeve, është fakt se këtë qeveri shqiptarët do ta kenë në kurriz edhe katër vite të tjera.
  A duhet që jo vetëm Basha, por të gjithë krerët e PD dhe të partive të tjera opozitare, pasi të përfundonte plotësisht proçesi juridik i vlerësimit të zgjedhjeve , e shkeljeve ligjore të partisë shtet, të bënin analiza të detajuara të udhëhejes partiake e pse jo duke dhënë dorheqjen kryetarët aktualë për të zgjedhur drejtues të rij ?
  Në tranzicionin e dhimbshëm shqiptar, kemi dëgjuar vazhdimisht thirrjet për kryeministrat :
  Nano ik, Meta ik, Berisha ik, Rama ik, por është e para herë që jo nga poshtë, masa e qytetarëve , por nga krerët partiake t[ dëgjojmë për liderin e opozitës , Basha ik.
  Nuk ka pasur në dorë lideri i opozitës Basha, asnjë institucion ekzekutiv shtetëror, as polici, as drejtësi , as administratë e as media .
  Ai ka pasur në dorë si të gjithë opozitarët veç fjalën e tij.
  Në fakt bëri më shumë edhe me veprime.
  Ai e detyroi Ramën në 2017-tën , një muaj para zgjedhjeve të ngrihej një qeveri mikse për të kontrolluar zgjedhjet, si një propozim të ndërkombëtarëve që në fakt nuk funksionoi.
  Katër vitet e fundit, opozita në tërësi bëri aktin ekstrem të dorzimit të mandateve të deputetëve, duke menduar se normalisht pas kësaj, Rama do të jepte dorheqjen nga pushteti , (jo nga drejtimi i opozitës siç i kërkohet Bashës) për të ndikuar kështu në qëndrimin e shteteve demokratike perëndimore.
  Paradoksalisht, qeveritë demokratike njohën si parlament “legjitim”, një parlament me një grup renegatësh të rekrutuar Rama.
  Është perëmdimi që e korigjoi këtë qëndrim duke e detyruar Ramën që të bëjë marëveshje zgjedhore me opozitën reale

 17. Nuk e di se si ju komentues i quani zgjedhjet e rregullta!
  A jane vjedhur???
  Sigurisht qe PO!
  Presioni ndaj administrates,punesimet elektorale,lejet e ndertimit e legalizimet mashtruese( ne kembim te favorit elektoral),votat e nxjerra te pavlefshme( ka filmime ne te gjitha rrjetet sociale),a nuk jane keto prova qe zgjedhjet nuk ishin brenda standartit?
  A nuk eshte kjo prove qe vota ime, vota jote nuk eshte hedhur siç duhet dhe nuk eshte lexuar siç duhet?
  Po ça prisni ju qe te dilnin kandidatet dhe patronazhistet duke bertitur: -Hajde ktu! Blejme vota me shumic e pakic???
  Harroni qe kto nuk jon SOCIALISTA por SPECIALISTA!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu