• |
ide | kryesore

Netanyahu falenderon Shqipërinë, Erdogan kundër tij

-Instant, Të fundit

Kryeministri në detyrë i Izraelit, Benjamin Netanyahu i ka falenderuar vendet që e mbështetën shtetin e tij në konfliktin me Hamas. Netanyahu e ka vendosur flamurin e Shqipërisë të dytin – menjëherë pas atij të SHBA-së – në rendin e shteteve që i falenderoi për mbështetjen.


Lexo me tej:


7 çelsa për të kuptuar konfliktin izraelo palestinez

“Faleminderit që qëndroni me vendosmëri me Izraelin dhe mbështetni të drejtën tonë për vetëmbrojtje ndaj sulmeve terroriste”, shkroi kryeministri izraelit në Tëitter.

Në ditën e shtatë të rishpërthimit të konfliktit izraelito-palestinez, Netanyahu u zotua se Izraeli “do të vazhdojë të hakmerret me forcë” ndaj sulmeve raketore të Hamasit, ndërsa qeveria shqiptare ka në këtë konflikt një qasje me pranë SHBA-së. Ndërsa presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka një qëndrim të kundërt:Të kundërshtosh agresionin e Izraelit në qytetet palestineze dhe Jerusalemin është një detyrim nderi për të gjithë njerëzimin”, theksoi Presidenti Erdogan.”Ata që heshtin përballë gjakderdhjes që ka shkaktuar Izraeli, përballë arrogancës që po bën (Izraeli), apo ata që e mbështesin hapur atë duhet ta dinë se një ditë do të vijë radha e tyre”, shtoi ai.

7 Comments

 1. Tashi qe foli Erdogani jam akoma me shumë pro Izraelit🇮🇱
  🙌🏻Rroftë vëllazëria 🙌🏻
  Shqiptaro 🇦🇱🤝🇮🇱 Izraelite

  1. Po Kure Erdogane dhe Turqija fute Tanket dhe Avjonat dhe masakrone Kurdit dhe vret Femi Gra dhe në Kurdistanit në Veri të irakut dhe në Siri pse mbeturine ekstremist islamike si Kim Memeti nuk pretestone as në Shqiprie as Kosove??? thotë:

   Izrael jemi me ty kunder terroristve 🇦🇱🇮🇱🇦🇱.. Erdogani dhe Turqija masakrone Kurdit Gra e femi … Kure Erdogani dhe Turqija fute Tanket dhe Avjonet ne Veri të irakut dhe Sirise duke vrare popullin e Kurdistanit thote jame duke luftue terroristat.. Kurse kure Izraeli mbrone veten nga mija rraketat thone se po bën krime Ka dixhka që nuk shkone ketu

 2. Ik hap krahun ti bësh nder demokracisë o idiot, se na more në qafë që mbështetëm një debil….Largohu një orë e më parë, o bastard. Mallkuar qoftë dita që votova dhe besova tek ty”.

  Këto janë vetëm disa nga komentet që demokratët kanë lëshuar ndaj Bashës në rrjetin e tij social, ndërsa ai shfaqet i lumtur, duke festuar.

  1. So Adi si fillon rendi alfabetik ne gjuhen qe ti flet USA AND THAN ALBANIA? Seriously ?????? Mjafton nje kundershembull per te hedhur posht nje teori!

   1. O rrot kari shihi twr flamuret i ke ne rend alfabetik pervec usa qe eshte aleati me i madh i izraelit e normal qe do jet i pari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu