• |
ide | kryesore

Sekuestrohen 23 doza heroine në Korçë, arrestohet 32-vjeçari në Korçë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 32-vjeçar në Korçë është arrestuar pasi shpërndante në doza të vogla lëndë narkotike, heroinë. Në flagrancë u vu në pranga shtetasi me iniciale S.Ç., i dënuar më parë për prdhim dhe shitje narkotikësh si dhe u procedua në gjendje të lirë një 40-vjeçar, blerës i tij.


Gjatë aksionit, blutë e Korçës ka sekuestruar 23 doza heroinë, ndërsa kanë arrestuar poseduesin e lëndës narkotike dhe proceduar penalisht blerësinë, i cili nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar. Dozat e heroinës u sekuestruan ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu