• |
ide | kryesore

Tension në Sheshin Skënderbej/ Policia shpërndan me forcë protestën për Palestinën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Është shoqëruar me përplasje dhe tension një protestë e disa qytetarëve në mbështetje të Palestikës në Sheshin Skënderbej në qendër të Tiranës. Pak minuta pas nisjes së protestës forcat e rendit kanë ndërhyrë duke kërkuar që ata të shpërndëheshin pasi po shkelnin Aktin Normativ të pandemisë që ndalon tubimet.


Duke qenë se protestuesit nuk kanë pranuar të shpërndahen, forcat e rendit kanë shoqëruar me forcë disa prej tyre ndërsa kanë nisur thirrjet: “Polici fashiste!” Protestuesit thanë se sjellja e policisë ishte e padrejtë pasi në orën 20:00, po në të njëjtin shesh do të mbahej një koncert.


Pas presioneve të policisë, protesta është zhvendosur në rrugën e Kavajës, ndërsa qytetarët kanë vijuar me thirrjet: “Lironi Palestinën! Allahu Ekber!” Para kamerave të mediave që raportuan live momentet e shoqërimit dhe protestën e tyre, qytetarët kanë kërkuar që të dinë publikisht qëndrimin e qeverisë shqiptare, duke kërkuar sqarime për falënderimin e kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu ndaj vendit tonë. ©LAPSI.al

Featured image of article: ‘Lironi Palestinën!’/ Protestë në sheshin ‘Skëndërbej’, ndërhyn Policia, shoqërohen disa qytetarë. Tubuesit thirrje: S’jemi me Izraelin. Allahu Ekber!

11 Comments

 1. Sic thoshte nje gazetar, keta ( protestuesit e perbotshem) e fajesojne Izraelin pse nuk e urren veten sic e urrejne ata vete. Nese Izraeli do te urrente veten nuk do te ishte komb, por Izraeli eshte komb, dhe nuk ka komb ne bote qe nuk do t’i pergjigjej hedhjes se rraketave mbi popullsine civile ne te njejten menyre e mos me keq. Rasti me i fresket eshte Turqia me Kurdet dhe askush nuk reagoi, sepse Turqise ashtu sic cdo kombi tjeter pervec Izraelit nuk i kerkohet te urreje veten e vet.

 2. Kemi Turqit qe dalin ne proteste pro palestines ne Tirane, do te flase turqisht dhe quhet proteste shqipetare..Ku kemi mberritur

 3. Parti Demokratike s’ka pas kurrë zgjedhje: as kur e larguan Ed Selamin refugjat në amerikë, as kur i hoqën imunitetin Azem Hajdarit, as kur sulmuan Sokol Olldashin, as kur rrahën Neritan Cekën, as kur masakruan Arben Imamin, as kur hodhën rrugve Gramoz Pashkon, as kur akuzuan Topallin dhe Patozin…
  – ai duhet tërhiqet sepse ajo nuk është më parti por një shoqēri tregtare SHPK që administrohet nga dy familjet Berisha dhe Basha. ZotI Kadilli s’mund t’ju marr biznesin familjes Berisha dhe as mund futet ortak me ata.
  – ai duhet tërhiqet sepse aty nuk do zhvillohen zgjedhje por një përsëritje e skenarit 2017 Basha-Selami ku do garohet dhe kutitë do mbushen.Shpellkaret e salihut ne proteste

 4. Ja dhe kjo kurva turke qe de te ha mune. Moi zuske, jane vellezerit e tu terroriste qe hedhin raketa mbi popullsine izraelite…. E sipas menjes tende te perdhunuar, ç’ duhet te bejne ebrejte, te vriten prej perdhunuesve te trurit tuaj prej kafshe, o idiote e shitur me trup e shpirt tel arabo turqit mendje pjerdhur e kriminele? moj cope mishi, shko ne turqi o nevojtore dhe rri rebat atje…
  por edhe a ta nuk te pranojne ,sepse ti ke tradhtuar vendin tel moj buce.

 5. Protesta ku thirret Allau ekber nuk mund të cilësohet pro Palestinës por pro Islamit.Pra ka qëllim fetar.Kështu që i humb vlera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu