• |
ide | kryesore

Si u kap kokaina, ja i gjithë itinerari nga Brazili në Lipjan

-Instant, Arkiva, Lajme

Zbardhen detaje të reja nga sekuestrimi i kokainës në Kosovë, që kaloi me kamion nga Porti i Durrësit.


Mendohet se ka qene DEA Amerikane, e cila ka sinjalizuar për ngarkesën, ka dhënë informacion se bëhet fjalë për një sasi prej mbi 400 kg kokaine, me destinacion Lipjanin e Kosovës.  Ngarkesa është mbajtur nën vëzhgim nga Amerika Latine në nisje, në portin e Gioja di Tauro në Itali dhe më pas në Portin e Durrësit, në Shqipëri, ku qëndroi mbi 15 ditë.


Më pas, kontenieri është vendosur mbi një kamion, i cili është tërhequr nga një kamion tjetër, duke ecur të dy njëri pas tjetrit në Kosovë. /D.B. News 24

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu