• |
ide | kryesore

Këngëtaret që u akuzuan për kopje të këngëve dhe klipeve (VIDEO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Nuk është çudi që artistët të frymëzohen nga njëri-tjetri, por shpesh herë kufiri midis frymëzimit dhe imitimit është tepër i hollë. Më poshtë, gjeni 8 këngëtare shumë të suksesshme që janë akuzuar pë kopjim këngësh.


1. Grupi muzikor “Dream Wife” akuzoi Miley Cyrus se kopjoi këngën “Prisoner” nga kjo këngë:


2. Taylor Swift është akuzuar se ka kopjuar këngën e Beyonce-s, “Party” me këngën “You Need To Calm Down”

3. Lil Nas X me këngën “Montero”, u akuzua se kopjoi këngën e FKA Tëigs, “Celophane”

4. Chris Brown u akuzua se kopjoi artistin gjerman, Marius Sperlich në këngën “Wobble Up”

5. Ariana Grande u akuzua se kopjoi një piktor surrealist rus me emër Vladimir Kush, gjatë videos muzikore “God Is A Woman”

6. Beyoncé u akuzua se kopjoi “My Neck My Back” të Khia-s me këngën e saj, “Party”

7. Videoja muzikore “Bad Guy” e Billie Eilish u akuzua se ishte kopjuar nga një seri me foto të artistëve Maurizio Cattelan dhe Pierpaolo Ferrari

8. Kënga “Delicate” E Taylor Swift u akuzua se është vjedhur nga një reklamë e Kenzo-s

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu