• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb orët e para të ditës do të paraqiten nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta, ku më të dukshme paraqiten në zonat Juglindore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por zonat e ulëta dhe bregdeti do të mbeten sërish me kthjellime dhe kalime vranësirash të lehta.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 8°C zonat malore deri në 27°C zonat e ulët. Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 40 km/h kryesisht nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu