• |
ide | kryesore

Video/ Miliarderi blen klubin, që të luante i biri 126 kg: foto e numrit 10 më të shëndoshë në botë bëhet virale

-Instant, Sport, Video

E pabesueshme por e vërtetë, edhe pse duket si dicka e ardhur nga një botë tjetër…. Nga futbolli kinez vjen një histori që ka Zibo Cuju si protagonist, një klub që luan në China League One, që u detyrua të linte djalin e pronarit të ri të luante në fushë (si titullar dhe me fanellën me numrin 10) pavarësisht se djali peshonte 126 kilogramë të plotë.


Skuadra, aktualisht e fundit në renditje me 1 pikë pas 5 ndeshjeve, në fakt u mor përsipër së fundmi nga miliarderi HeShihua, i cili, midis kushteve të ndryshme, kërkoi që trajneri, Hongyi Huang, të fuste djalin e tij gjithnjë në start. Në këtë pikë nuk ka asgjë të habitshme përse ekipi zë vendin e fundit në renditje…


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu