• |
ide | kryesore

Vrasja makabre në Greqi, tiparet e të arrestuarit përputhen me përshkrimin që dha bashkëshorti i 20-vjeçares

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia greke prej ditësh po punon intesivisht për të rënë në gjurmët e grabitjes fatale në Glyka Nera, ku mbeti e vdekur 20-vjeçarja Karolina. Mediat greke, shkruajnë se deri më tani është arrestuar një 35-vjeçar me origjinë gjeorgjiane, i cili po tentonte të largohej drejt Bullgarisë me një pasaportë false.


Por tiparet e personit të arrestuar, përputhen me dëshminë e dhënë nga bashkëshorti i viktimës, i cili gjatë ngjarjes u lidh dhe u godit nga katër personat që u futën në shtëpi.


Pas arrestimit, gjeorgjiani do të dërgohet në paraburgim në Athinë, ku dhe do të nxirret para bashkëshortit të Karolinës, i cili do të përpiqet që ta identifikojë. Në dëshminë e dhënë më herët, ai ka thënë se njëri prej grabitësve ishte i shëndetshëm, me flokë të prera shkurt dhe rreth 1.72 cm i gjatë.

Kujtojmë se dhjetë ditë më parë, një grabitje në Glyka Nera të Athinës përfundoi me vrasjen makabre të një 20-vjeçareje, e cila mbeti e vdekur në prani të foshnjes së saj 11-muajshe.

Autorët kishin informacion se në shtëpi gjendeshin 100 000 euro pasi çifti kishte shitur një tokë, por gjetën vetëm 10 000 euro pasi pjesa tjetër nuk ishte në shtëpi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu