• |
ide | kryesore

Anxhela Peristeri kualifikohet në natën finale të Eurovision

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në natën e dytë të festivalit evropian të “Eurovision”, ka performuar edhe përfaqësuesja e Shqipërisë në këtë festival, Anxhela Persiteri me këngën “Karma”.


Ajo ka arritur të kualifikohet në natën finale. Pas performacës Peristeri është shprehur është shumë e emocionuar.


“Ishte një performancë e shkëlqyer, me kaq shumë njerëz, në këtë skenë. Jam shumë e emocionuar dhe shumë e lumtur tani. Faleminderit Eurovision!”,- u shpreh Anxhela. 

Vendet me të cilat Anxhela Peristeri do të përballet në finale janë Greqia, Norvegjia, Izraeli, Rusia, Azerbajxhani, Malta, Suedia, Lituania, Qiproja, Belgjika, Ukraina, Serbia, Bullgaria, Moldava, Portugalia, Islanda, San Marino, Zvicra, dhe Finlanda.

4 Comments

  1. Është ndërshkim për Lulzim Bashën dhe PD për ti thënë ose me mua kundër Amerikës ose me Amerikën kundër meje. Është një nga makthet se mos PD nuk i qëndronte afër.

    Berisha është dënuar përjetësisht nga SHBA bazuar në fakte dhe ky është qëndrim që ka marrë fund, është dënuar si vrasës, si hajdut dhe nuk i ikën ky dënim.

    Kjo është për të gënjyer ata 30 veta që kishin shkuar aty ta dëgjonin. Këto janë emocione momenti dhe makthe të PD që do të gënjejë militantët që ka ende njohje. Problemi është që ky është vendim i gjatë dhe PD do të varroset bashkë me Berishën”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu