• |
ide | kryesore

Konflikti Izrael–Palestinë/ Zyrtari i Hamas: Mund të ketë armëpushim për një deri në dy ditë

-Instant, Lajme, Planet

Një zyrtar i lartë i Hamasit ka thënë se ai pret që Izraeli dhe militantët e Gazës të arrijnë një armëpushim “brenda një ose dy ditësh”, ndërsa sulmet ndërkufitare vazhdojnë. Por kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha të mërkurën se ai ishte “i vendosur të vazhdonte” derisa “qetësia dhe siguria të rivendosen te qytetarët izraelitë”.


Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se së fundmi një zyrtr i Hamasit ka thënë se ai pret që Izraeli dhe militantët e Gazës të arrijnë një armëpushim “brenda një ose dy ditësh”, ndërsa sulmet ndërkufitare vazhdojnë.


“Unë mendoj se përpjekjet e vazhdueshme në lidhje me armëpushimin do të kenë sukses”, tha zyrtari politik i Hamasit, Moussa Abu Marzouk.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu