• |
ide | kryesore

A është Berisha i pari nga ‘peshqit e mëdhenj’? Flet Yuri Kim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka folur për akuzat e ngritura nga DASH dhe shpalljen “non grata” të ish-kryeministrit Sali Berisha në SHBA.


Pyetjes nëse është Berisha i pari nga peshqit e mëdhenj, ajo iu përgjigj duke thënë se Shqipëria duhet të jetë një vend i pastër dhe që të vijë kjo, askush nuk mund të jetë mbi ligjin.


“Mesazhi është ky Shqipëria po ndryshon, Shqipëria është anëtare NATO-s Shqipëria do të jetë në BE, është mike dhe aleate e SHBA-ve. Shteti ligjor duhet të prevalojë. Duhet të jetë një vend i pastër dhe që të vijë kjo, askush nuk mund të jetë mbi ligjin. Ditët e pandëshkueshmërisë duhet të përfundojnë dhe të gjithë duhet të punojmë për këtë” – deklaroi Kim nga Pashalimani, ku po ndjek stërvitjen ushtarake në kuadër të “Defender Europe 2021”.

Lexo më tej: Përplasja e fortë/ 24 orë luftë Berisha SHBA 

E pyetur a ka rol në këtë vendim, ambasadorja Kim tha se “nuk kam asgjë për të shtuar përveçse asaj që ka thënë sekretari i shtetit”. 

10 Comments

 1. Mire Berisha, po nai llaf per Tahirin, Beqjan, Ramen Gjiknurin etj etj? Apo VK se jane ne pushtet dhe na kalojne valixhet…

 2. PER NGA PO NDRYSHON ESHTE FJALA.
  DIPLOMATE PA SENS E DISCURS DIPLOMATIC NJE DIMPLOMAT QE DUKET E MERET VESH ANESIMI DHE SHKEPJA KATERCIPERISHT E NORMAVE ELMENTARE TE DRJTAVE NJERIUT DHE SOVRANITETIT.PO THJESHT DIPLOMACI LAGJESH E MEHALLASH E PERSONASH .

 3. pune kurvash, o popull trap te shtypin kur ti doje palla, por kesaje here Sala do i nxjerri bllof , do ta shikoni si do turperohen dhe do thone se edi rama na informoje.vdekishin ataqe se duan shqiperine

 4. Berisha është luan e jo peshk.Burrë shteti që matet me shtet sa i i fuqishëm.Demokrat dhe atdhetar i vertetë dhe i del ballë çdo kujt qoftë amerikan për nderin dhe dinjitetin e tij.Dhe jo këta ish komunista kameleonë që janë me amerikanë se sa vetë amerikanët.Dhe na e bëjnë Amerikën gogol jo si dikur në komunizëm por kunder demokrateve.Dhe shprehen me thënie banale kunder tyre.Demokrati eshte kundër çdo padrejtësie qoftë dhe kur vjen nga Amerika.Gjetën “peshkun”Berisha kur për 8 vjet peshkaqenët ish komunistë bëjnë namin në çdo fushë.Nuk ke një gje që të thuash që e kanë bërë mirë.Si thonë një fjale ujku ujku por dhelpra bën namin.

  1. Ne keto raste me mire te mos flasesh se te nxjerresh budallalliqe me burra shteti..Ata penalizojne (nuk kane denuar njeri me gjyq) ate qe duan ata..Nuk kuptova perse proteston per demokracine..Nuk po bejne krahasime por po shprehin opinionin e tyre (jo pa te drejte) kundrejt nje personi.

 5. Keshtu ka bere edhe me Remzi Hoxhen, e vret, edhe e shpalle spijun serb. Njesoje ka bere edhe me Hashim Thaçin.

  Motra jote kurve, ti ja ke marre gruane shokut, ti je prostitu neper rruge, ti ke djalin me babain tend, te gjitha keto jane shprehje te Sali Berishes. A me te renda jane keto, apo akuzat e Departamentit Amerikan te Shtetit?!

  Me fole Sali Berisha per dinjitet, eshte sikur me fole prostitutate e Hamburgut per virgjinitet.O Gimi Mamaqi po sa kar qe je mbron salihun kur ky vete nuk eshte ne gjendje ta mbroje veten,nuk mbrohet vetja me konferenca shtypi,të shkoje ne prokurori dhe te argumentoj me fakte per cfare e akuzojne amerikanet dhe shqiptaret,kjo eshte burrni o loqja e majte e salihut,po e pret perballjen bodigardi izet haxhia me salihun

 6. Me falni, pse nuk e anetaresoni si shtet te 52-te te SHBA-se kete cope toke te mjere?
  Perderisa ligjet i beni ju????

  Cfare i ka mbetur më ketij shteti(te shkaterruar)???

 7. Po c’merreni me ambasadoren e shkrete?Ajo eshte nje cope diplomate karriere,qe thote cfare e urdherojne,te thote.Ka edhe ajo nje “spiun” te shefit ne personelin e ambasades.Nese do reagonte ndryshe,me e pakta qe do te pesonte,do ishte nje cope karrige ne ndonje zyre gjysem te erret ne ndonje skute te Departamentit te Shtetit perpara nje pirgu me letra,ose duke shtyre nje karroce me posten neper korridoret e State Department.

 8. SHBA më akuzon pa fakte” dhe asaj që ai ka bërë në 30 vite politikë me akuzat ndaj të tjerëve.

  Sali Berisha është politikani që ka akuzuar këdo në mënyrat më monstruoze që mund të prodhojë imagjinata njerëzore. Ai ka akuzuar kë i ka dalë kundër si hajdut, kumarxhi, kurvar, të sëmurë psiqik, vrasës, drogaxhi, të zhytur në korrupsion, meduzaë të krimit e plot të tjera si këto. Thënë ndryshe, Sali Berisha ka sulmuar e akuzuar të gjithë ata që kanë menduar ndryshe nga ai, ose kundërshtarët e tij politikë direkt me akuza bombë, por asnjëherë të vetme nuk ka nxjerrë një provë të vetme që vërtetonte atë që thoshte.Kujdes haloperidolin o Ups

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu