• |
ide | kryesore

Abuzimi me të miturën, reagon delegacioni i BE: Nuk ka asnjë justifikim për përdhunimin

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua në Mirditë ku një 15-vjeçare u përdhunua nga 5 persona.

Teksa ka shpërndarë në Twitter qëndrimin e delegacionit të BE-së, Soreca thekson se përdhunimi është krim dhe se indiferenca vret.


“Delegacionit i Bashkimit Evropian dënon me forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në Shqipëri. Nuk ka asnjë justifikim për përdhunimin ose ndonjë formë të abuzimit seksual. Jo do të thotë JO.”, -shkruan delegacioni i BE-së.

6 Comments

  1. Paskan filluar te merren edhe me perdhunimet….
    Po me shtesat pa leje kur do te filloni?

    Ky shtet ka mbaruar se ekzistuari si shtet shqiptar

  2. Ju ambasadorè tè BE hipokritè dhe mashtrues a nuk janè vendet tuaja qè miratojnè martesat mes homoseksualève nè emèr tè tè drejtave tè njeriut ju i diktoni shteteve si Shqipèria tè miratojnè ligje tè tilla qè fyejnè Zotin dhe rracèn njerèzore dilni dhe thoni dènojmè aktet e pèrdhunimit a nuk janè ligjet qè ju keni vendosur qè i fyejnè dhe i pèrdhunojnè njerèzit a i nxisni ju me ligje tè tilla njerèzit tè kryejnè vepra tè tilla.Kur do ta kuptoni qè ligjet qè fyejnè hyjninè e Zotit janè janè shkaku i kètyre ngjarjeve tè tmerrshme???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.