• |
ide | kryesore

Lulzim Basha hyn zyrtarisht në garën për kryetarin e PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka dorëzuar të premten pasdite formularin e rikandidimit të tij për kreun e Partisë Demokratike. Nga formularët e dërguar deri më tani në Partinë Demokatike, kandidaturat janë: Lulzim Basha, Fatbardh Kadilli dhe Edit’h Harxhi.


Të shtunën pritet të depozitojnë kandidimin Ibsen Elezi dhe Lisander Hoxha.


Ditën e diel në orën 18:00 pritet të mblidhet kryesia e cila do të vendosë mbi kandidatët dhe modalitetet e garës për kreun e PD. Zgjedhjet për kreun e PD, do të mbahen më 13 qershor. ©LAPSI.al

10 Comments

 1. Ça kerkon mo ky kari ? Ik o zhuls hapi rrugen t tjereve se me ty po ne opozite dojemi jet e mot. Ti akoma bashkepunon me palloshin o zhuls . Edhe tek berisha shikohet qe eshte edhe dora jote o tinzar

 2. Frikë nga Sali Berisha apo nga SHBA?

  – Heshtin 6 partitë e reja nga VV deri tek Thurrja..

  – Heshtin të gjithë kritikët e Bashës…

  – Heshtin 7 partitë aleate që hyn në lista…

  – Heshtin partitë shqiptare në Kosovë, Maqedoni

  – Heshtin diaspora nga Vatra e me rradhë…

  – Heshtin themeluesit e Partisë Demokratike…

  – Heshtin ata që mbushin sheshet…

  – Heshtin të gjithë që nuk guxuan 30 vjet të flisnin,shpellkaret sumojne lulzimin dhe po qurraviten salihut o cecene te salihu dhe ju do zhdukeni njelloj si dobici serb salih

 3. Ne gjithe boten e emancipuar liderat qe humbin zgjedhjet dorehiqen dhe i hapin rruge te tjere o Lulzime kurva qe je qire ne bythe qe 17 vjec ne Hollande

 4. Kujtojmë se Remzi Hoxha është zhdukur në Shqipëri në vitin 1995 pasi u rrëmbye nga ish-SHIK i Gazidedes, djali i tij tha dje në median e Kosovës se vendimi i SHBA për të ndaluar Sali Berishën dhe familjen e tij të shkojë në SHBA ishte një vendim i shumëpritur nga familja Hoxha, dhe si reagim për krimin mostruoz që i ndodhi babait të tij Remzi Hoxha.

  Duke folur në Kanali 10 në Kosovë, Adrian Hoxha tha se Sali Berisha është anti-shqiptari më i madh i të gjitha kohërave.

  “Unë Sali Berishën e njoh që prej 25 vitesh e gjysem, kur ka djeg dhe përvëlu familjen tonë dhe ne nuk i kemi eshtrat e babës. Pra 25 vite nuk kemi varr për babën.

 5. Ik more pallosh, të shkosh humbje pas humbjeje, ti japësh tërë pushtet në dorë Ramës, ti lësh parlamentin në dorë e të tëra bashkitë e komunat e pastaj të dalësh në fushatë elektorale duke gatuar makarona ndërkohë që ke përpara kryemafiozin më të madh që ka pasur ky vend ….do të thotë të jesh ose koqe kandari ose i shitur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu