• |
ide | kryesore

Përplasja e fortë/ 24 orë luftë Berisha SHBA

Arkiva, Kryesore

Edhe 24 orë pas vendimit amerikan kundër Sali Berishës kanë vazhduar deklaratat dhe kundër deklaratat për shpalljen non grata. Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i tha Zërit të Amerikës se “nuk janë në dijeni të ndonjë padie gjyqësore” ndaj Sekretarit Blinken për shpifje.


Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se do të ngrejë padi ndaj sekretarit amerikan të shtetit Antony Blinken, duke e akuzuar atë për shpifje në lidhje me vlerësimet e dhëna në ditë më parë ku Berisha u shpall non grata në SHBA.


Berisha u shpreh se ka udhëzuar avokatin e tij në Francë të nisë procedurat për padinë, duke nënvizuar se ajo do të finalizohet brenda dy ditësh.

Ende pa u bërë publik vendimi i Berishës dukej se nga Departamenti i Shtetit kishte nisur një fuashatë.

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Matthew Palmer i tha Zërit të Amerikës se përcaktimi i figurave të huaja publikisht nga Sekretari i Shtetit për përfshirje në korrupsion është një prej mjeteve që përdorin Shtetet e Bashkuara për të luftuar korrupsonin.

“Zoti Berisha abuzoi me pozitën e besimit të publikut për të pasuruar veten, për të pasuruar anëtarët e familjes së tij, për të pasuruar aleatët politikë dhe mbështetësit. Shtetet e Bashkuara e marrin çështjen e korrupsionit publik shumë seriozisht”, shtoi zoti Palmer.

Berisha e sfidoi atë duke thënë se ai duhet të faktoj me prova akuzat ndaj tij, para se të bëjë deklarata. “Njerëzisht do i kërkoja Palmer që të paraqes provën më të vogël. Në qoftë se mendon se me deklarata nëpër studio mund të argumentosh atë që mendon, kjo është e pamundur” tha Berisha në një intervistë në Opinion.

Përveç Palmerit,  pjesë e fushatës anti Berishë nuk mund të mos bëhej as ambasadorja në Tiranë, Yuri Kim.

Gjatë një prononcimi publik Sali Berisha e quajti mbrojtjen e tij në rrugë gjyqësore, një betejë personale për të mbrojtur dinjitetin e tij. “Beteja për dinjitetin është ajo që ka rëndësi mbi gjithçka” tha ai.

Nërsa ambasadorja amerikane Yuri Kim ka luajtur pikërisht me fjalën dinjitet duke komentuar dënimin me 2 vite burg të ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

“Kur TE GJITHE janë të barabartë para ligjit, të GJITHE kanë dinjitet. Ky është dinjiteti i vërtetë” – shkruajti Kim në Twitter.

Në këtë përplasje diplomatiko, mediatiko, politike kanë hyrë edhe personalitete përtej oqeanit.

Janusz Bugajski i Fondacionit Jamestown nuk kupton se pse është përcaktuar pikërisht Sali Berisha dhe pse tani.

“Nuk e kuptoj se përse veçohet një ish-udhëheqës politik, i cili nuk mban më poste. Kjo është diçka që mund të bëhej nga brenda vendit; nëse ekzistojnë prova të forta, ata duhet të kërkojnë një gjyq, një hetim e të tjera, por të ndalosh dikë të udhëtojë, kjo duket si një standard i dyfishtë, diskriminim, apo ato që përmenda. Pra, nuk mendoj se është një ide e mirë dhe koha kur merret ky vendim nuk është e përshtatshme”, i tha ai Zërit të Amerikës.

Ndërsa njëmtjetër personazh tejet i njohur për politikën shqiptare, ish-zyrtari i lartë i Departamentit të Shtetit, Thomas Countryman, tha se nuk është i befasuar nga vendimi për ndalimin e hyrjes në Shtetet e Bashkuara të zotit Berisha.

“Nuk mendoj se audienca në Shqipëri nuk është në dijeni të shkallës së korrupsionit publik që ka prekur politikanë nga parti të shumta, kështu që ekziston një bazë faktike për përcaktimin”, tha ai për Zërin e Amerikës.

Zoti Countryman, i cili si zevendës ndihmës sekretar për Evropën, mbulonte Ballkanin, thotë se megjithëse nuk i di argumentat që përbëjnë bazën për këtë vendim specifik, autoriteti që Kongresi i ka dhënë Departamentit të Shtetit ushtrohet me kujdes.

“Ai ushtrohet vetëm nëse ekziston një bazë e fortë faktike për identifikim korrupsioni të konsiderueshëm. Vihet në përdorim vetëm nëse korrupsioni është i rëndësishëm dhe veçanërisht në ato vende ku korrupsioni është një problem serioz dhe i përhapur. Për fat të keq Shqipëria është në atë kategori”, tha zoti Countryman.

Ish-kryeministri Sali Berisha u shpall non-grata të mërkurën nga Departamenti Amerikan i Shtetit bashkë me familjen e tij. Lajmi u dha nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, i cili njoftoi zyrtarisht se Berisha ka minuar demokracinë dhe se gjatë ushtrimit të detyrës së kryeministrit është përfshirë në afera korruptive dhe ka pasuruar aleatët e tij politikë. Gruaja Liria, vajza Argita dhe djali, Shkëlzeni janë të prekur nga vendimi DASH, si persona të papërshtatshëm për të hyrë në SHBA. Vetë Berisha e ka konsideruar të pabazë këtë vendim duke kërkuar që SHBA-të të bëjnë publike çdo provë që kanë kundër tij dhe duke e atakuar sekretarin Blinken në një oroces gjyqësor në Paris.

©Lapsi.al

72 Comments

 1. Dyshimet jane te medha.
  Duhet patur parasysh se ky vleresim nga shba shte ende ne fazat e para pas miratimit nga kongresi amerikan ne 2016
  Eshte nje praktike e re

  Praktikat e reja nisen gjithmone me buje dhe me pas ndryshohen sepse rezultojne te keqija ose te paperdorshme ose jo efikase.

  Ka shume pikepyetje.

  Vleresimi i shba eshte subjektiv, pasi nuk kalon filtra gjykata

  Ne ratin e berishes permendet retorika qe eshte nje cmenduri te mendohet qe te ndalohet hyrja sepse to flet keq apo flet kunder apo flet.

  Tempulli i demokracise denon fjalen e lire.

  Si praktike e re do kete probleme per me teper qe ne vend kemi nje korrupsion kaq te madh me ramen, psh pse nuk u ndalua hyrja ta zeme nishani por berisha, ose me gjere ne rajon

  Duket qe ka nje goditje per te djathten ne shqiperi dhe per shqiptaret ne rajon.

  Berisha si figure historike mund te kalohet vetem nga rugova.
  Berisha mund te kete shume defekte, por asnjehere nuk ka qene adhurues i parase! Nuk mund te cilesohet berisha si korrupsionist ne shqiperi apo rajon.
  Vucic eshte nje hajdut me i.madh ne rajon.
  Te gjithe lideret e bosnjes pa perjashtim
  Mali i zi pa perjashtim, kosova po ashtu, maqedonia, bullgaria

  Pyetja eshte a ka lobim per kete ? A ka standrad te dyfishte dhe a ka interesa te tjera pertej ketij veprimi.??
  Po ka lobim, dhe dihet qe rama dhe rrjeti ku ai ben pjese ka lobuar forte

  Standardi i dyfishte eshte evident.

  Por interesat pertej jetij cilesimi do duhet kohe te dalin paster

  Per me teper kur kampion i demokracise eshte ardian dvorani!!!!!

  Ka shume mosakordance ne shba

  1. Edhe une njesoj me ty mendoj, por duhet patur parasysh qe cdo perandori ka mje fillim dhe nje fund. Sic po duket ( jo vetem nga ajo qe ndodhi me Berishen) perandorise Amerikane po i vjen fundi, dhe kur ato jane drejt fundit bejne dhe budallalleqe.
   Amerika nuk ka qene kurre Tempulli i Demokracise. Ajo eshte krijuar si shtet nga oligarket dhe gjithmone, edhe sot eshte shtet qe drejtohet nga oligarket.
   Karta e Demokracise eshte perdorur vetem ne funksion te pushtetit te tyre njelloj sic perdori Linkolni (i cili i qinte nenen sklleverve) karten e heqes se skllaverise ne funksion te pushtetit te tij.
   Amerika nuk ka eksportuar ne asnje vend Demokraci, perkundrazi.
   A e dini pse e urren Irani kaq shume Ameriken?
   Sepse ajo ndimoi nje Tiran si Shahu te behej diktator ne Iran. Sherbimet sekrete te Amerikes trajnonin shebimet sekrete te Shahut se ti te turturonin njerezit, se si te shtypte me dhune popullin e tij, etj, etj…
   Disa popujj nuk ja falin kurre Amerikes, nderse disa te tjere (si puna jone) jane gati te ulin dhe breket per hir te saj.

   1. bej e gafe e thuaj qe sk aqumeshte dhe direkt ne spac, kamp internimi tepelene,

    retorika e berishes ne facebook arsye per mos dhenie vize

    paskan te drejte kur ndajne cmime dhe nderojne ardian dvoranin etj prokurore e gjyqtare te enver hoxhes !

    Cunin e kristaqit apo fatmir xhafen babane e reformes ne drejtesi

    mos flisni o qyq se do ju fusin ne burg, ku ta gjesh te shpetosh me person non grata

  2. Sala iku. Sot ai eshte kal i ngordhur. Problemi eshte se kush do ta haj pas tij.
   Eshte per te qeshur, se pas ksaj bombe atomike, kur te gjith duhet te hidheshin perpjet. Ka ren nje qetesi nje heshtje nje plogeshti nje zbythje, te ata qe e kan mbeshtet dhe e kan adhuruar. Ate qe deri para 2 ditve ishte nje baloz, sot eshte nje kal i ngordhur qe si hyn ne pune askujt.

  3. Shikojini me kujdes gjestikulacionet dhe gjuhen trupore te Berishes, ne foto, duket sikur i thote ketij huzmeqarit sorosist; “do te te sh…..j ropte, ku ti kesh, birk…e”.

  4. e paskan ber sefte me Llallen

   Public Designations
   Although the State Department has been authorized to
   publicly designate individuals pursuant to 7031(c) since
   FY2015, the first such designation occurred in 2018
   (Adriatik Llalla of Albania).

   aha, muhabet pordhe me rigon

   Mire apo keq ky qenka mjet per presion. spaska lidhje me demokaracine

   duhet me i thon me fal gjushit dhe tom doshit kur i permendim vizen amerikane

   keto qenkan fleterrufe partie

   ka arrit amerika me bo fleeterrufe

   so much for a great country, taking the weakest

   ketej rusi i hyri ne krime, behet gati per donbas, irani se pjerdh fare, pas 3 vjetesh ka bomben berthamore, kina me ujguret, pritet ti bjere tajvanit ndersa ne amerike lufothet per critical race theory , apo the incredible concern with whom to share the wife , apo black lives matter free palestine dhe venia e maskave tek pulle ne shtepi mandatory ,armet e shkaterrimit ne mase ne irak , mbrapsht, dhe demokracia ne afganistan

   cadavra vivente si Biden apo palaco portokalli si Trump, zgjedhja me e veshtire per mbi 25 milion votues rishtare ne USA ???? 25 m me shume se ne 2016, cudi e madhe. kur u pranuan miliona vota cuditerisht me teper ca problemi ka se fitoi qifja apo doshi,

   te fala arjan canit, perandoria ben si i do trapi

 2. Ne fakt, dihet boterirsht qe SHBA neper bote mbron vetem interesat e demokracise ne pergjithesi dhe fatet e njerezimit ne vecanti.

  Ata kurre nuk bejne tregti me lufterat dhe ndarjet gjeopolitike.

  Ata kurre nuk interesohen te shesin arme dhe te prodhojne komflikte.
  Shba thjesht nderhyn qe te sheshoje dhe asgjesoje konflikte, pa pasur ndonje interes te vecante ushtarak apo politik e ekonomik ne ate zone te caktuar te kesaj haleje qe rrotullohet rreth Dielit…….

  Ndaj edhe kete here Luften do ta fitoje po SHBA, kunder ketij tiranit te korruptuar me efekt prapaveprues!

   1. ore te na thone noi prove, apo mos fol se te kapi neni 55 perseri, agjitacion dhe propagande burgu i burrelit me ndihmen e USA!

 3. Para 2 jave i shiten arme Izraelit dhe tani do ndihmojne Gazen, por pa kthyer ne jete ata qe u vrane, ne vecanti femijet.
  VOTAT U VODHEN NE SY TE ZNJ KIM. E CFARE……..

 4. Është ndërshkim për Lulzim Bashën dhe PD për ti thënë ose me mua kundër Amerikës ose me Amerikën kundër meje. Është një nga makthet se mos PD nuk i qëndronte afër.

  Berisha është dënuar përjetësisht nga SHBA bazuar në fakte dhe ky është qëndrim që ka marrë fund, është dënuar si vrasës, si hajdut dhe nuk i ikën ky dënim.

  Kjo është për të gënjyer ata 30 veta që kishin shkuar aty ta dëgjonin. Këto janë emocione momenti dhe makthe të PD që do të gënjejë militantët që ka ende njohje. Problemi është që ky është vendim i gjatë dhe PD do të varroset bashkë me Berishën”

 5. Ai e mban Bashën kryetar, sepse ky i fundit bën çdo gjë çfarë duan fëmijët e Berishës. Për këto arsye akti i fundit burrëror që mund të bëjë Berisha është ta rishpall veten kryetar të Partisë Demokratike dhe të marr përgjegjsinë e një sfide të hapur kundër amerkianve në Shqipëri. Është koha që ai dhe familja e tij gjysëm serbe të kthehen në origjinë. Është akti i fundit burrëror që mund të bëj, para vdekjes politike dhe ç’burrërimit historik qē i bëri Amerika. Ai duhet ta varros edhe partinë në emër të tij dhe jo me testament brenda familjes apo krushqisë……

 6. Sali berisha, mprehu shpaten, edhe njeher per situaten. Kjo eshte shpata qe u rrin te koka gjith armiqve qe ka bota. thotë:

  Lapsi… (Perplasja e fort) .
  Po i jepni vlera berishes, se me demek po “perplaset” me ameriken. Ky “vigan” i politikes shqiptare. Mer guximin dhe perplaset me fuqin boterore. Njelloj si dikur, kur enver hoxha mprehu shpaten.
  Hahahahaha o lapsi amerika ti vesh breket nga koka.

  1. neni 55 denohesh per agjitprop.

   blinken :

   Furthermore, his own rhetoric demonstrates he is willing to protect himself, his family members, and his political allies at the expense of independent investigations, anticorruption efforts, and accountability measures. With this designation, I am reaffirming the need for accountability and transparency in Albania’s democratic institutions, government processes, and the actions of Albanian public officials.

   USA USA USA USA USA USA

   Parti Enver Parti Enver Parti Enver

   duartrokisnin mijra duar ne pallatin e kongreseve…..

 7. Ty dashtun popull.

  Kam marr si vendim, dy pika:

  1 – Ky mistreci Sekretar Shteti Amerikon shpallet Non Grata në Dibër, Kukës, Lezhë dhe Shkodër.

  2 – Ambasada Amerikane shpallet Non Grata në Kamëz. Nëse don me shkue n’Mamurras apo nKish të Laqit ti bjerë nga Rinasi.

   1. Kujt i thu Toske ti o derdimen? Tosket jane vellezerit e mij, pa diskutim, por une jam 100% Gege, nga Lezha dhe super krenar per prejardhjen. Jam edhe Malok me shpirt e zemer te paster sikur ajri i bjeshkeve. Ik qetesohu, pi ndonje kafe se te be mire.

     1. Perderisa nuk pranon asnje kunder the ofendon ata kunder, qenke komunist safi. Ndoshta duhet ta nderrosh ate emrin “Vdekje komunizmit rilindas!”

    1. Derdimen është shprehje tepelenasish bythëgrisur.o sufllaqe as krahinën nga jeni se keni të vërtetë o rracë kurvash të shartuar me spermë ruse dhe kineze

 8. popull kurv qe kur ka festa kombetare nuk ngrene njie flamur ikni popull i shitur per 500 viet jeni knvertuar 50 here usht racemute ju beri saliu njieres me prona mosmirnjohes usht bastarde

  1. Ku I gjeti pronat saliu mor te qifte gamori robt.Ka 30 vjet qi i mashtro pronaret e vertete edhe ja shperndau pronat qi ju grabiten pronarve atyne qi skishin asnjilloj prone.

  2. o korcar po ke marr ti ndonje gjo te lumt. te tjeret thjesht ka vujt e nuk kan arritur te marrin pronat se ja zuri bathorja. na paska ber njerez sali gerdeci, sali ’97. hajde pall kari hajde

   1. Po verioret o plehre bathoren e kamzen kapen po ke qe ne 45 qe jugu ka zaptuar gjithe Tiranen dhe ti thua maloket ia morren pronat tiransve.
    Po kryek ..ri me jevgun e gjirokastres po ndajne bregdetin sikur ua ka lane baba dhe funderrina si ty ankohen per kasollet te bregu I lumit.

 9. Keshtu ka bere edhe me Remzi Hoxhen, e vret, edhe e shpalle spijun serb. Njesoje ka bere edhe me Hashim Thaçin.

  Motra jote kurve, ti ja ke marre gruane shokut, ti je prostitu neper rruge, ti ke djalin me babain tend, te gjitha keto jane shprehje te Sali Berishes. A me te renda jane keto, apo akuzat e Departamentit Amerikan te Shtetit?!

  Me fole Sali Berisha per dinjitet, eshte sikur me fole prostitutate e Hamburgut per virgjinitet.

 10. Ju kujtoni se SHBA ka vetem ambasadorin ne Shqiperi?
  SHBA, ka CIA dhe FBI qe di cdo gje qe ndodh ne Shqiperi. Dhe ne c,ore e ben shurren Berisha.
  Dhe i ka faktet, me shume se sa di Berisha.
  Edhe dy keshilltare te Bereshes kane qene pjese e CIA.
  Ja faktet qe ka SHBA:
  1- Acarimi i marredhenieve me SHBA, ne vitin 1996, kur Berisha vodhi zgjedhjet.
  2- Thyerja e embargos se naftes ndaj Serbise, duke ndihmuar shkien te vriste boshnjaket dhe kosovaret.
  3- Zhdukjen e Remzi Hoxhes, veprimtarit te luftes per clirimin e Kosoves.
  4- Thirrja drejtuar delegacionit kosovar ne Rambuje te mos firmoste deklaraten, pas se ciles filluan sulmet e NATO-s, per clirimin e Kosoves.
  5- Kundershtimin e sulmeve te NATO-s mbi Beograd, sepse po vritej populli i pafajshem serb. Sepse populli kosovar ishte i fajshem.
  6- Korrupsioni i qe solli shperthimin e fuqishem ne Gerdec.
  7- Privatizimin korruptiv te CEZ.
  8- Privatizimin korruptiv te ALBPETROL.
  9- Privatizimin e kompleksit sportiv Partizani.
  10- Rrembimi i hapesirave te medha ne bregdet, me ligjin e
  Berishes, Shqiperia 1 euro.
  11- Falja e pronave te medha ne bregdetin e Patokut ,serbit Damir Fazllic.
  13- Veprimet seksere te vajzes se Berishes Argita, ku per cdo investim, merte 3% te shumes.
  14- Vjedhja e fondeve te rruges Rreshen Kukes, e cila per 70 km kushtoi 1 miliard e 300 milion euro. Ku sipas prokurorise te Berishes jane vjedhur 230 milion euro.
  15- Mbrojtja e Ilir Metes, per regjistrimin e Dritan Priftit.
  16- Mbrojtja e Fatmir Mediut per Rastin Gerdeci.
  17- Vrasjet me 21 janar.
  18- Sherret qe ka patur me 12 ambasadoret amarikane ne Shqiperi. Vetem ambasadori i pare amerikan, Rajerson ka shkuar mire me Berishen.
  19- Pengesat dhe kundershtimet ndaj reformes ne drejtesi.
  20- Thirrjet e vazhdueshme per dhune ndaj rendit kushtetues.
  21, 22, 23, 24, 25, i di CIA dhe ja ka qendisur raportin.
  Doni me per spiunin e shies SRB ( S ali R am B erisha ).
  8- Privatizimin e ALBPETROL.

  1. Me këtë zell do të doja të shkruaje edhe për korrupsionin, shkeljet masive, krimin galopant, degjenerimin që solli PS (sekti i Rivdekjes). Ç’më thua ?!

   1. Po ai është idiot papagall, nuk të kupton çfarë i thua, rilindja për atë idiot, që mund të ketë pagë 300 mijë lekë është mrekullia, aq i qorruar sa është vetëm papagallin di të bëjë.

 11. Sa po kenaqen minatoret,ne vend tw mineralit qe do mernin per dhurate kane marre nje dore mut dhe po e hane,vemje mavi,rrace e shplare nga detergjent i prodhuar ne fabriken Stalin

  1. o suflake te iku rroga thuaj. copa muti si puna jote qe u thua ja ukju e kerojn akoma gjurmet, an pergjegjesit kryesr per gjendjen e vendit. se tipo si berisha, meta e rama jan aty fal suflakeve si puna jote. ju edhe ta shikoni me syt tuaj salehun duke vjedh, do thoni na ben syt, se aty ka arritur trushpelarja per nje suflak.

   1. rama dhe meta jane aty fale teje
    berisah ka 8 vjet opozite plus 4 te tjere ne ardhje

    jeni analfabete koke e kembe. fiks si i duhen ripjelljes, te rinj debile dhe legena

 12. Pse nuk ju pergjigj pyetjes ky se kush ja paguan avokatin qe ben qindra mijra euro? Paguan avokat me parat e korrupsionit qe te pastroj figuren si i korruptuar. Ketu qesharakja ska fund

  1. po ti ku i di ? i pe gje kontraten ???

   Apo kujotn se eshte si ata avokatet e rames kunder bild ? qe i pagoi me 3 mije euro qe ia la aneta ?

 13. SHBA më akuzon pa fakte” dhe asaj që ai ka bërë në 30 vite politikë me akuzat ndaj të tjerëve.

  Sali Berisha është politikani që ka akuzuar këdo në mënyrat më monstruoze që mund të prodhojë imagjinata njerëzore. Ai ka akuzuar kë i ka dalë kundër si hajdut, kumarxhi, kurvar, të sëmurë psiqik, vrasës, drogaxhi, të zhytur në korrupsion, meduzaë të krimit e plot të tjera si këto. Thënë ndryshe, Sali Berisha ka sulmuar e akuzuar të gjithë ata që kanë menduar ndryshe nga ai, ose kundërshtarët e tij politikë direkt me akuza bombë, por asnjëherë të vetme nuk ka nxjerrë një provë të vetme që vërtetonte atë që thoshte.

  1. Jo o idiot, Berisha ka akuzuar edvinin dhe langaraqët e tipit braçe, balla e kompani, nuk ka akuzuar ndonjëherë deputetë të ndershëm socialistë

   1. shko more cop kari. emrin like floriri kush ja ka ven metes? pasi e peshtyu dje me gjith gellbazen e mundshme, sot e lepin dhe e ka shok se i bashkon halli perbashket. ja din bemat njeri tjetrit.

 14. Shikojini me kujdes gjestikulacionet dhe gjuhen trupore, te Berishes, ne foto, duket sikur i thote ketij huzmeqarit sorosist; “do te te sh…..j rropte, ku ti kesh, birk…e”.

  1. ju jeni suflake te pandreqshme. tu thot berisha hidhuni ne lum, direkt ju. njerez te vegjel e pa karakter, se pa mendje jo e jo. a e pe dje berishen kur doli ne koferenc. ishte ber si vdekja ne surrat. keto do jemi e do e shofim si do shkojn keto pun.

 15. o ju suflaket qe keni dit zie sot. pse nuk thot ndonjeri nga ju, pse sju pergjigj pytetjes (ja ben tre her dje pyetjen) salehu se kush ja paguan avokatin? salehu akuzohet per korrupsion dhe pa piken e turpit shko e mer avokat qe kushton sa gjith rrogat e grupit parlamentar te PD deri ne 2025. kaq mjafton dhe mos na hapni barkun.

 16. perplasja e Salehut me USA. hahahahaha. na e bet Salehun vigan e gjergj elez ali. te perplasesh me USA eshte si te shkosh me vrap e te perplasesh me nje mur betoni. thjesht te thermohet kafka. mos kini merak, se koha do flasi vet.

 17. O derdimenao idiotë komentueso shkizofrena a spo e kuptoni se kjo administratë e hajdut Bidenit që vodhi zgjedhjet në Amerikë i del në krah këtij hajdutit 2.02 që i vodhi i bleu zgjedhjet në Shqipëri e tani hajt të shpallim Non grata liderin historik të PD dhe demokracisë Shqiptare që pastaj të detyrojnë L B të bëjnë bashkëqeverisje përtë mbuluar vjedhjet a h Corona si si pastron këta Sorosjan Shqiptaro Amerikan

  1. ti paske pjerdh nga trut o shoku. fillove me teori kospirative sic ju kan mesuar ju suflakeve qe te shrkuani neper media online. o suflake po si nuk folet njeher per akuzat, si nuk degjova nje suflake te thot jan akuza te rreme e te sajuara. i bie qe te gjith suflaket e pranojn qe ka vjedh e eshte shqep por thejsht thon se ne ralitet goditen berishen per te tjera arsye. po asnjeri nuk tha qe berisha eshte i paster e ska vjedh asnje lek. sa gjynafqar. e presim ne te behet ky vend me te till njerez.

 18. ky kari qe del e ben koferenca e u thot te tjereve qe jam njeri i paster, nuk arriti dot ti pergjigjej as pyetjes se sa lek ben avokati dhe kush ja paguan. beri sikur se degjoi edhe pse e pyeten tre her. normale, sa lek ka ky, do meret me ato qe i jep avokatit e qe i duken qindarka ne lidhje me pasurin e fshehur qe ka familja.

 19. o te tredhurit e kurvat e rikurvave shqiperia sot eshte dhe de fakto dhe de juro eshte e pushtuar nga banda amerikane si me trupa ushtaresh po dhe institucionalishte ,shqiperia eshte kthyer ne nje koloni e bandes amerikane qe vetem per simbol ka lene ne krye nje rregjent ,nje antishqiptare qe vetem po ndane dhe grabit shqiperine per interese te kesaje bande.gagarelet amerikane caktojne gjyqtaret,caktojne shefin e shishit,ata caktojne spak,bkh .ata fshijne historine e demokracise shqiptare dhe kthejne klyshat e komunizmit ne ate mut drejtim shteti qe gjoja kemi pasi kane caktuar manekine dhe prostituta .keta caktojne armiqte epushtetit ,keta promovojne kriminelet per viktima e hajdutet per te ndershem.komunizmi me stalin e maocedune nuk kane bere kurre ketoveprime kriminale dhe kaq hapur .keta kane krijuar nje terror te tmerrshem ne popull.keta nuk jane me popullin po me nje bande kriminale e drejtuar dhe perkrahur nga ata .fotot e kurves koreane me pistolete dhe mitraloze jane drejtuar kunder pjeses me te madhe te popullit qe eshte kunder rames.keta kriminele percaktojne fituesit e zgjedhjeve me dhune dhe shantazhojne opoziten qe ne fakte eshte shumica ne kete vend.kete nuk na kane bere as turqit ,as nazistet ,as stalini.ku shkele kemba e amerikaneve nuk mbin as bari,pasojat e ketije pushtimi do te jene afatgjate dhe do i marrin shpirtin ketije populli qe rri e shef perdhunimin qe po i behet nga gagarelt amerikane .perrallat e bandes amerikane qe jeemi miq por interesi i tyre duhet te prevaloje mbi interesat e sklleverve te shqiperise.per keta plehra kriminele e kusare jemi ne populli dhe te ndershem jane banditet e rrames e ca hajdute nderkombetare.o ju te mjere qe i dilni ne mbrojtje kesaje mafje e bande nderkombetare hapni syte dhe shifni si hargaliset kurva koreane ,ndrageta soreca me parate e krimit dhe droges n

 20. Rilindasit aq te entusiasmuar nga deklarimi ‘non grata’ per Berishen nga Antony Blinke, aq i ka zene zerzeleja nga dje kur Berisha tha se e padit ate Blinken!
  Hej, rilindjote! C’dreqin keni qe ju ka picku zegali bythen? Mos u dhiasni, beni durim.
  Meqe ra fjala…ai Rama ku e ka futur ate padine per gazetarin gjerman te BILD se po e kerkojne po nuk po gjendet?

 21. 24 ore lufte.
  Edhe mu po me duket kjo tastatura si kallash e me vje tja fus ne bythe Bushatit se na cau trapin me ksi budalliqesh.

 22. kjo reforma ne drejtesi made in usa a ka ndonje koment per kullat qe po zaptojne tiranen per shembjen e teatrit kombetar apo hic

 23. ky eshte rikthim ne vitin 1946.pas kesaje do hapen 500000 vende pune ,rroga do shkoje 1000euro korrupsioni do te zhduket pervecese ne bandeambasaden amerikane.neni 55 do te rikthehet,do fillojne debim internimet dhe gjyqet publike.hallall ta kemi.

 24. Frikë nga Sali Berisha apo nga SHBA?

  – Heshtin 6 partitë e reja nga VV deri tek Thurrja..

  – Heshtin të gjithë kritikët e Bashës…

  – Heshtin 7 partitë aleate që hyn në lista…

  – Heshtin partitë shqiptare në Kosovë, Maqedoni

  – Heshtin diaspora nga Vatra e me rradhë…

  – Heshtin themeluesit e Partisë Demokratike…

  – Heshtin ata që mbushin sheshet…

  – Heshtin të gjithë që nuk guxuan 30 vjet të flisnin,të gjithe kopilet e dobicit serb salih po mbrojne ketu me komente idiote duke sulmuar ameriken,keni bythe dilni e mbroje i neper rruge salihun o bythqira bodrumesh të pd

  1. Te ka marre malli per vullnetaret e enverit qe shkonin vinin bustet e enverit qe i hiqte populli.

   Absurdi eshte i madh. Amerika nderon gramoz ruci dhe dvorani si kampione te demokracise!!! Keta qe kane qene prokurore e minstra te partise se enverit diktatures me te eger ne europe

   Dhe muk i jep vize sali berishes si akt politik

   Njerezit e pd folen dhe kerkuan transparemce

   Mos i mgaterron gje 750 mije kuravt qe votuan edi ramen apo vullnetaret e enverit??

 25. Sali Berisha u përdhunua ne menyre te dhuneshme nga Sekretari Amerikan i Shtetit. Normalisht qe adhuruesit e tij nuk mund te ndihen mire, kur pane idhullin e tyre te forte dhe Malesor te perdhunohet aq lehte dhe barbarisht nga Amerikanet.

 26. Sali Berisha u përdhunua nga Sekretari Shtetit. Adhuruesit e tij nuk duan ta besojne kete te vertete 😂😂😂😂😂😂

 27. Përderisa amerikanët bashkëpunojnë me Rilindjen kriminale të Eduç Ramuçit, e kanë hak të akuzohen për bashkëpunim në krim. Këta pseudo-miq edepsizë harxhojnë miliarda dollarë për manovra ushtarake, por për 30 vite nuk kanë bërë asnjë investim serioz ku të jenë punësuar të paktën disa qindra shqiptarë, dhe aq më pak të kenë ndihmuar ndonjë familje të ngrejë shtëpinë pas tërmetit të 26 Nëntorit. Me pseudo-drejtësinë e tyre të vonuar dhe me “faktet” që i paskan ditur prej kohësh për Doktorin dhe nuk i kanë denoncuar me kohë dhe duke mos mbajtur qëndrim, amerikanët duhen akuzuar se kanë bashkëpunuar në krim, dhe tregojnë se se janë pikërisht ata që kanë penguar drejtësinë në Shqipëri. Është pak t’i quash këllira.

 28. Kujtojmë se Remzi Hoxha është zhdukur në Shqipëri në vitin 1995 pasi u rrëmbye nga ish-SHIK i Gazidedes, djali i tij tha dje në median e Kosovës se vendimi i SHBA për të ndaluar Sali Berishën dhe familjen e tij të shkojë në SHBA ishte një vendim i shumëpritur nga familja Hoxha, dhe si reagim për krimin mostruoz që i ndodhi babait të tij Remzi Hoxha.

  Duke folur në Kanali 10 në Kosovë, Adrian Hoxha tha se Sali Berisha është anti-shqiptari më i madh i të gjitha kohërave.

  “Unë Sali Berishën e njoh që prej 25 vitesh e gjysem, kur ka djeg dhe përvëlu familjen tonë dhe ne nuk i kemi eshtrat e babës. Pra 25 vite nuk kemi varr për babën.Kujdes nga Haloperidoli o investigues trimin mos e bej ketu me ameriken por dil o cecen dhe mbrojne salihun mer dhe shpellkaret e tu dhe luftoni po keni bythe,pastaj futi nje byrek të byrektorja e pd

 29. AMON MER TLAPSIT CA PERPLASJE FORT APP LUFT PO THONI CA ESHT KY TITULL
  PO I RRUHET AMERIKES PER SALEN CA KA ATY PER TU PERPLAS ME SALEN 😂
  SALA IKEN DIREKT PER LESH
  NS FAKT DUHEJ TE LISH IKUR PREJ KOHESH POR LEGENAT E POLITIKES SHQIPTARE JA KAN ZGJATUR JETEN KTIN POSHTERSISE SAL RAM BERISHA
  SPIUN SERB
  AGJENT FRANCES DHE ISH SPIUN SIGURIMIT TE SHTETIT
  SHKATERRUESIT TE DEMOKRACISE DHE KRIMINEL

 30. Po cer perplasje mer amon.
  Pasi ra ne fucine e veres, doli miu dhe tuj morr kamet tha:
  -Ku a mica se do i q.. robt.
  Ene Sala…kur ti dale efekti i vizes do fus bishtin shalve dhe do ik si qen zgjebs.
  I fije bari nuk ndeshet dot me malin…
  Pffff. Absurd.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu